Tercih Yaptıktan Sonra Puanım Düşer mi?

wowgenerals

Kilopat
Mesela bu sene kendimi denemek için sınava girdim ve tercih yaptım. Tercihlerde gelen bölümleri beğenmediğim için mezuna kalıp öbür sene YKS'ye girersem alacağım puanı olumsuz yönde etkiler mi?

Eğer o bölümlerden birine yerleşirseniz OBP'niz yarıya düşer. Ama o yazdığınız bölümlerden herhangi birine yerleştirilemezseniz herhangi bir puan kesintisi olmayacaktır.

Daha önce hiç tercih yapmamış biri olarak şu soruyu sormak istiyorum: Tercih yaptıktan sonra tercih ettiğimiz okullardan herhangi birisine tercihimizin olumlu yönde tutması, yerleştiğimiz anlamına mı geliyor?

Daha önce hiç tercih yapmamış biri olarak şu soruyu sormak istiyorum: Tercih yaptıktan sonra tercih ettiğimiz okullardan herhangi birisine tercihimizin olumlu yönde tutması, yerleştiğimiz anlamına mı geliyor?
Evet. O saatten sonra yapılması gereken üniversiteye kaydolmak.

Tercih yapıp olumlu sonuçlanırsa yerleşmiş sayılırsınız, okula kayıt yapıp yapmadığınıza bakılmaz bir sonraki yıl girdiğinizde OBP'niz yarıya düşürülür eğer kırık OBP'li yılda yerleşmezseniz takip eden yılda OBP'niz normale döner.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı