Çözüm Teredo bağlantı hataları

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar öncelikle CMD'yi yönetici olarak açıyoruz. Daha sonra verdiğim kodları sırası ile CMD'ye girip Enter tuşuna basıyoruz.

Kod:
netsh interface Teredo set state disable

Bu kodu yazdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar CMD'yi yönetici olarak açıyoruz. Sırasıyla aşağıdaki kodları girip Enter tuşuna basıyoruz.

Kod:
netsh interface Teredo set state type=default
netsh interface Teredo show state Teredo-Parameter
Netsh Int Teredo Set State Enterpriseclient
netsh interface teredo set state servername=teredo.remlab.net
netsh interface Teredo show state Teredo-Parameter
Bu adımları yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Daha sonra XBOX Ağ Ayarları kısmından çözüme ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edebilirsiniz.
Bu şekilde olması gerekiyor;
1546778786383.png

Anlamayanlar için video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapamayan arkadaşlar eksik bir adım uyguluyor olabilir.

hocam herşeyi ama herşeyi denedim acaba benim internetimde mi sıkıntı var dedim ve tüm arkadaşlarıma pc lerinin ayar kısmından xbox çoklu oyuncu ağı kısmına baktırdım herkeste teredo hatası veriyor.

Ben de servername değişmiyor hiçbir türlü yardımcı olabilecek var mı?

Hocam bu dediklerini yapınca anlık olarak düzeliyor ve FH3 ve 4'te Online oynayabiliyorum ancak birkaç gün sonra yeniden bozuluyor ve bunları yeniden yapmam gerekiyor. Neden olaki?

Geri
Yukarı