Teredo uygun bulunamadı hatası

ÇokoMelih

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, dün uzun zaman sonra tekrardan Forza Horizon 4(Steam) indirdim ve oyuna girdiğimde Online'a giremediğimi fark ettim, ayarlardan Xbox ağına girdiğimde ise alttaki hata beni karşıladı, CMD de ise böyle bir hata var. Çözümünü bilen birisi benim ile paylaşırsa çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

1643209457518.png

1643209552600.png

Ben bu konudaki yöntemleri uygulamadım olmadı. Sorun şifremi değiştirmem kaynaklı çıktı. Oyunun başlangıç ekranında oturumu kapatıp yeniden oturum açtığımda düzelmişti. Konu linkini iletiyorum belki işe yarayan bir yöntem çıkar. İsterseniz oturum kapatıp açma yöntemini de deneyebilirsiniz ama şifre değiştirilmeyen durumlarda işe yarar mı bilmiyorum.

Ben bu konudaki yöntemleri uygulamadım olmadı. Sorun şifremi değiştirmem kaynaklı çıktı. Oyunun başlangıç ekranında oturumu kapatıp yeniden oturum açtığımda düzelmişti. Konu linkini iletiyorum belki işe yarayan bir yöntem çıkar. İsterseniz oturum kapatıp açma yöntemini de deneyebilirsiniz ama şifre değiştirilmeyen durumlarda işe yarar mı bilmiyorum.

Maalesef sorun hâlâ aynı. Bu arada aygıt yöneticisinde de Teredo gözükmüyor.
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü buldum:

1- Çalıştır'ı açın.
2- gpedit.msc yazın ve açın.
3- Yönetim Şablonları-Ağ-TCPIP ayarları-IPv6 Geçiş Teknolojileri
4- Teredo ile başlayanların hepsini Yapılandırılmadı'ya alın.
5- Kontrol edin.
6- Teşekkür edebilirsiniz.😉

Son düzenleme:
Maalesef sorun hâlâ aynı. Bu arada aygıt yöneticisinde de Teredo gözükmüyor.
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü buldum:

1- Çalıştır'ı açın.
2- gpedit.msc yazın ve açın.
3- Yönetim Şablonları-Ağ-TCPIP ayarları-IPv6 Geçiş Teknolojileri
4- Teredo ile başlayanların hepsini Yapılandırılmadı'ya alın.
5- Kontrol edin.
6- Teşekkür edebilirsiniz.😉

Geri
Yukarı