Teredo Uygun Bulunamadı Hatası

• Konuyu başlatan m1rk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 378

m1rk

Decapat
Daha fazla  
@Recep Baltaş ben forumdaki tüm yöntemleri denedim olmadı güvenli internette kullanmıyorum PC'ye bağlanıp bakma şansınız var mı?

Forumdaki yapılan tüm her şeyi yaptım fakat hala çözemedim. İnternetim normal güvenli internet değil sorun yok o konuda. Çözmeme yardımcı olan kişiye hediye verebilirim şimdiden teşekkürler.

1643635297755.png

(Buradaki hiç düzelmiyor hep state vs offline yazıyor her şeyi yapıyorum hiçbir değişiklik olmuyor burada sadece servername değişiyor.)

Dosya Ekleri

• 1643635305467.png
    1643635305467.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 27
Sizin gibi bu sorunu yaşayanlar nedense Grup İlkesi içinde. Bu da genelde kurumsal ağlarda ya da bu şekilde kurulmuş/ayarlanmış Windows'ta oluyor.

Şu ayarları dener misiniz eğer denemendiyseniz:

• Windows + R
  • gpedit.msc
  • Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Tüm Ayarlar altında bunları bulun:
    • "Teredo Durumunu Ayarla"
    • "Teredo İstemci Bağlantı Noktasını Ayarla"
    • "Teredo Sunucusu Adını Ayarla"
    • "Teredo Varsayılan Nitelenmişi Ayarla"
    • "Teredo Yenileme Sıklığını Ayarla"
  • Şimdi yapacağınız şey, üzerine çift tıklayıp "Etkin" seçeneğini seçip aşağıda yazdığım şekilde değiştirmek, bunlardan bazıları gerekli olmasa da hepsini değiştirin:
    • "Teredo Durumunu Ayarla" > Etkin
      • Aşağıdaki durumlar arasından seçim yapın: İstemci
      • Tüm adımları yaptıktan sonra başarısız olursa, bunun yerine Kurumsal İstemci'yi seçmeyi deneyin.
    • "Teredo İstemci Bağlantı Noktasını Ayarla" > Etkin > 0
    • "Teredo Sunucusu Adını Ayarla" > Etkin
      • Teredo sunucusu adı: win10.ipv6.microsoft.com
    • "Teredo Varsayılan Nitelenmişi Ayarla" > Etkin > Etkin Durumu
    • "Teredo Yenileme Sıklığını Ayarla" > Etkin > 30 veya 20

Çözülmez ise daha kapsamlı bakarım.

Ek olarak Düzelt dediniz mi? Windows sürümünüzü de belirti.

Ben çok uğraşıp 2 dk da şu şekilde çözmüştüm :D
Çalıştırı aç arama kısmına services.msc yaz enter yap girdiğin hizmetler kısmında IP yardımcısını bul onun üstüne iki kere tıkla ya da sağ tıkla özellikler de orada çalışıyor ise durdur. Veya devre dışı ise otomatik yap. Çalışıyor diyelim çalışıyorsa durdur sonra tekrar çalıştır yap ve o kısımdan otomatiği seç tamam de çık sonra geri gir aynı şekilde özelliklere gir ve yeniden başlat de PC'yi yeniden başlat bu kadar hayırlı olsun :) uzun anlattım ama yapması 2dk sürmüyor.

Sizin gibi bu sorunu yaşayanlar nedense Grup İlkesi içinde. Bu da genelde kurumsal ağlarda ya da bu şekilde kurulmuş/ayarlanmış Windows'ta oluyor.

Şu ayarları dener misiniz eğer denemendiyseniz:

• Windows + R
  • gpedit.msc
  • Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Tüm Ayarlar altında bunları bulun:
    • "Teredo Durumunu Ayarla"
    • "Teredo İstemci Bağlantı Noktasını Ayarla"
    • "Teredo Sunucusu Adını Ayarla"
    • "Teredo Varsayılan Nitelenmişi Ayarla"
    • "Teredo Yenileme Sıklığını Ayarla"
  • Şimdi yapacağınız şey, üzerine çift tıklayıp "Etkin" seçeneğini seçip aşağıda yazdığım şekilde değiştirmek, bunlardan bazıları gerekli olmasa da hepsini değiştirin:
    • "Teredo Durumunu Ayarla" > Etkin
      • Aşağıdaki durumlar arasından seçim yapın: İstemci
      • Tüm adımları yaptıktan sonra başarısız olursa, bunun yerine Kurumsal İstemci'yi seçmeyi deneyin.
    • "Teredo İstemci Bağlantı Noktasını Ayarla" > Etkin > 0
    • "Teredo Sunucusu Adını Ayarla" > Etkin
      • Teredo sunucusu adı: win10.ipv6.microsoft.com
    • "Teredo Varsayılan Nitelenmişi Ayarla" > Etkin > Etkin Durumu
    • "Teredo Yenileme Sıklığını Ayarla" > Etkin > 30 veya 20

Çözülmez ise daha kapsamlı bakarım.

Ek olarak Düzelt dediniz mi? Windows sürümünüzü de belirti.

Aynısını yaptım eksiksiz, sorun hala devam ediyor. Başka bir yöntem var mı? Ek olarak düzenle de yaptım aynı Windows sürümüm Windows 20H2.
Şu an buraya kadar çözebildim NAT durumu katı oluyor açık yapamadım bir türlü görüldüğü gibi.

@Recep Baltaş NAT durumu katı yazıyor başka çözemedim Windows sürümü mü değiştirmek gerekiyor?

Dosya Ekleri

• hsns1.png
    hsns1.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 29
  • hsns.png
    hsns.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı