Çözüldü Termal macun değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetgezgin

Centipat
Daha fazla  
RAM
xpg gammix d30 2x8 3200mh CL16 DDR4
Ekran kartı
rtx 3060ti
Anakart
asus prime h610m-k d4 intel
İşlemci
i5 12400f
Herkese merhaba, biraz önce termal macun değişimi yaptım. RAM'i, ekran kartını çıkarıp takmak zorunda kaldım ancak şu an ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartım düzgün bir şekilde çalışıyor RGB'ler yanıyor fanları dönüyor ama görüntü yok. Ayrıca kasam ASUS GT301 normalde bilgisayarı açma düğmesinin üstündeki ışık aralıksız şekilde yanardı ancak şimdi yanıp sönüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Fanların yönünü ters takmışım onu da düzeltince hiçbir sorun kalmadı.
Herkese merhaba, biraz önce termal macun değişimi yaptım. RAM'i, ekran kartını çıkarıp takmak zorunda kaldım ancak şu an ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartım düzgün bir şekilde çalışıyor RGB'ler yanıyor fanları dönüyor ama görüntü yok. Ayrıca kasam ASUS GT301 normalde bilgisayarı açma düğmesinin üstündeki ışık aralıksız şekilde yanardı ancak şimdi yanıp sönüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ramleri tekrar çıkarıp takar mısınız?

RAM'lerin uçlarını hafif silgiyle silmek, BIOS pilini çıkartmak, kasayı fişten söküp 10-15 defa/saniye açma tuşuna basmak gibi yollar var ama ben yaşadığım sorunu söyleyeyim. Ben de işlemciyi çıkartmıştım ve geri takarken farketmeden yuvadaki bir dişi oynatmışım, yamulmuş. Umarım sizdeki sorun da bu değildir.

@Crownguard @Wexiar Yardımlarınız için teşekkür ediyorum ekrana görüntü geldi sorunum çözüldü ancak şimdi şöyle bir sorun başladı. Bios ekranında CPU fan speed detection error! adında bir sorun gözüküyor. Kule tipi 2 fanlı bir cpu fanı kullanıyorum onlardan biri çalışıyor ancak diğeri çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
WhatsApp Image 2022-05-21 at 16.03.10.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-21 at 16.03.10 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-05-21 at 16.03.09.jpeg

@Crownguard @Wexiar Yardımlarınız için teşekkür ediyorum ekrana görüntü geldi sorunum çözüldü ancak şimdi şöyle bir sorun başladı. Bios ekranında CPU fan speed detection error! adında bir sorun gözüküyor. Kule tipi 2 fanlı bir cpu fanı kullanıyorum onlardan biri çalışıyor ancak diğeri çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?Eki Görüntüle 1394912Eki Görüntüle 1394915Eki Görüntüle 1394913
CPU fan pinlerini kontrol edin, anakartın fan portu yada fan kablonuz arızalanmış olabilir. Çalışan fanın takılı olduğu port yerine çalışmayanı takın deneyin.

Geri
Yukarı