Termal macun değişimi sonrası yüksek hızı

bektas2455

Hectopat
Yer
kayseri
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Arkadaşlar daha önceden böyle bir konu açtım ve son satırı okumanızı tavsiye ederim. Özet merhabalar arkadaşlar, Lenovo yoga 510 14ısk bir laptopum var. 5 6 yıl sonra ilk defa termal macunu değiştirmeye karar verdim, bilgisayarcıdan macun aldım eve geldim kapağını açtım fanı söktüm 5 tane vidası olan işlemcinin üzerindeki o boru şeklindeki şeyin 3 vidasını çıkarttım. Diğer ikisini zorlaya zorlaya yalama oldu. En sonunda çıkmadı ne yaparsam yapayım. Sinirlendim tuttum pense ile eğdim işlemciyi temizledim güzel bir şekilde minnacık minnacık macunu kart ile tabaka şeklinde sürüp kapattım. 3 vidayı sıktım, kapattım. Açtım açıldı. Fan daha çok çalışmaya başladı. Acaba fazla mı sürdüm dedim. Tekrar açtım hiçbir şey yapmadan geri kapattım ve açılmadı. Bir daha güç tuşuna basıyorum (güç tuşunun yanındaki lamba) 2 saniye yanıp sönüyor. Hiçbir tepki yok açılmıyor. Ne yapmam lazım?

İşlemcinin üzerine basan soğutucuyu nihayet çıkardım termal macunu temizledim soğutucuyu takmadan tuşa basına fan dönecekmiş gibi ses çıkartıyor açılmıyor. Soğutucuyu takmadım kırık diye yenisini alsam sorun düzelir mi?

Ayrıca bakır soğutucuyu çıkarmadan önce hiçbir tepki ses falan yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı