Termal macun değişiminde çok bir FPS farkı olur mu?

Seedead

Decapat
RAM
16 Gb
SSD veya HDD modeli
Sata 1Tb
Ekran kartı
930MX
İşlemci
Intel 7200U
4 yıldır kullandığım cihaz şu aralar çok ısınıyordu internette termal macundan kaynaklı olduğu yazılarını gördüm. Ben bu termal macunu (macun kaliteli bir macun) değiştirirsem ortalama oyunlarda kaç FPS artışı olur?

4 yıl sonra yapılan macun değişimi bilgisayara iyi gelecektir ancak arkadaşların dediği gibi FPS artışından ziyade FPS drop sorununu (varsa) çözmüş olursunuz. Bileşenler ısındıkça kendilerini kısma eğilimindedir, ne kadar serin o kadar performanslı. Tabi günümüz yeni nesil masaüstü işlemcileri yüksek sıcaklıklarda bile sağlıklı çalışıyor ancak dizüstü bilgisayarlarda durum daha farklı.

Termal macun FPS'e etki etmez, sicakliklar cok yuksek oldugundan drop sorunun varsa dolayli yoldan o sekilde duzeltebilir ancak FPS'i.

Ben de yaklaşık 1 sene sonra termal macun değişikliği yapmıştım. Ondan yola çıkarak söyliyim.
Fps değişikliği olur mu, bilmiyorum ancak ben yenilemeden önce bilgisayarda sadece Chrome açsam bile ısınmaya başlıyor ve fanı son hızda çalıştırıyordu. Termal macunu yeniledikten sonra csgo girmiştim, ısınma dahi yoktu ama fps'i kontrol etmedim.
4 yıldır yapmadıysa kesinlikle yapmanı öneririm.

Geri
Yukarı