Termal macun değiştirilmezse oyun performansını ne kadar etkiler?

Berk Alpay

Hectopat
Herkese merhabalar. PC'yi aldığımdan beri termal macunumu hiç değiştirmedim. PC'yi alalı 2-3 yıl oluyor. Benim sorum ise termal macunu değiştirmemek performansı etkiler mi etkilerse ilk aldığıma göre ne kadar etkiler?

Herkese merhabalar. PC'yi aldığımdan beri termal macunumu hiç değiştirmedim. PC'yi alalı 2-3 yıl oluyor. Benim sorum ise termal macunu değiştirmemek performansı etkiler mi etkilerse ilk aldığıma göre ne kadar etkiler?
Bildiğim kadarıyla, çok ısınınca önlem olarak kendini kısıtlıyor ve fps dropları yaşıyorsunuz. Değiştirmenizi öneririm.

Performansı etikler tabii ki.
İlk aldığınıza göre değişir.
Eğer aldığınızda zaten uzun zamandır stokta duran bir ürünse performans artışı olacaktır.
Ama daha yeni bir ürünse, macunu değiştirdiğinizde ilk gün performansını alırsınız.

Çok acayip bir FPS değerinde etkisi olmasa da sıcaklık değerlerinde çok etkisi olacağını düşünüyorum. Sisteminiz daha serin ve stabil çalışacaktır. Çok gecikmişsiniz, her 6 ayda bir değiştirilmesini tavsiye ediyorum. Fanı işlemciden ayırırken işlemcinin sıcak olmasına dikkat edin. Aradaki termal macun kurumuştur büyük ihtimal ve soğursa iş sizin için işkenceye dönüşür. Kaliteli bir termal macun tercih edin mümkünse. Çin malı 5-10 liralık kocaman termal macunları almanızı tavsiye etmem.

Geri
Yukarı