Termal macun etki süresi ne kadardır?

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar MX-4 termal macun aldım. Bugün işlemcime sürdüm ama herhangi bir derece düşüşü gözlemlemedim. Yaklaşık 3 saat oldu. Sorun nedir sizce?

Termal macun sürülünce beklemeye gerek yok sıcaklık düşüşü hemen görülür.Bundan önceki macunu en son ne zaman sürmüştünüz.
Macun yoktu.

Arkadaşlar sistemi yük altına soktum. Macunsuz 2 dakikada 94 derece görmüştü makmsimum. Şimdi macun sürülü yaptığım testte 30 saniyede 97 dereceleri gördü. Testi hemen durdurdum. Neden bu kadar yüksek derecelere çıktı?

Macun yoktu.

Arkadaşlar sistemi yük altına soktum. Macunsuz 2 dakikada 94 derece görmüştü makmsimum. Şimdi macun sürülü yaptığım testte 30 saniyede 97 dereceleri gördü. Testi hemen durdurdum. Neden bu kadar yüksek derecelere çıktı?
benim aklıma gelen şey yanlış macunlama yada sistemde donanımsal bir şeyler olabilir gibi özellikleri ne laptopun

Özelliklerini inceledim 90 derece üstü senin kartında aşırı yüksek ve tehlikeli olduğunu gördüm, driverlarına bakabilir misin bi temiz bir kurulum dene istersen bundan kaynaklanıyorda olma ihtimali var bence, eğer ki yoksa bence bir baktırın derim donanıma hasar görmeden ısıdan dolayı

Macun yoktu.

Boşta 94 ila 97 ise PC fanlarında mutlaka değişiklik yapmalısın Speccy ile mi test yapıyorsun eğer PC 94 dereceysa PC'nin altını kontrol edin ateş ölçerle elinizle yapmanızı tavsiye etmem elinizi yakabilirsiniz PC'nin bazı parçalarını söyler misiniz fanını ekran kartını ve işlemcisini.

Özelliklerini inceledim 90 derece üstü senin kartında aşırı yüksek ve tehlikeli olduğunu gördüm, driverlarına bakabilir misin bir temiz bir kurulum dene istersen bundan kaynaklanıyorda olma ihtimali var bence, eğer ki yoksa bence bir baktırın derim donanıma hasar görmeden ısıdan dolayı.

Hocam bilgisayarı güzelce temizledim. Soğutcunun altına da minicik macun sürdüm. İşlemci soğutucuyu normalde bastırmadan takıyordum. Busefer taş gibi sıktım. Şu an boşta 48 derecede. Yük altına sokup test edeceğim. Sonuçları yazacağım.
Kasayı yeni mi topladınız.Eğer öyleyse ve herşeyi doğru yaptığınızdan da eminseniz anakart ve işlemciyi geri gönderin.
Yaklaşık 4 aylık hocam. Bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım
Boşta 94 ila 97 ise PC fanlarında mutlaka değişiklik yapmalısın Speccy ile mi test yapıyorsun eğer PC 94 dereceysa PC'nin altını kontrol edin ateş ölçerle elinizle yapmanızı tavsiye etmem elinizi yakabilirsiniz PC'nin bazı parçalarını söyler misiniz fanını ekran kartını ve işlemcisini.

Hocam PC boşta 94 97 derece değil yük altında. Özellikleri birkaç mesaj yukarıya yazdım.

Geri
Yukarı