Termal Macun GPU Sıcaklığını Ne Kadar Etkiler?

EkmekArasiVeigar

Hectopat
Selamlar, kullandığım NVIDIA MX130 4 GB notebook ekran kartı önceden(6-7 ay) aynı oyun ve ayarlarda maksimum 85 derece iken şu an 90 derecelere ulaşıyor. Haliyle ekran kartının zarar görmemesi için FPS düşüyor ve uygulama kapatılana kadar düşük kalıyor. Bende çözüm olabileceğini düşünüp termal macunu yenilemeye karar verdim fakat merak ettiğim şey ne kadar etkili olacağı. İşlemciye sürüldüğü için genel sıcaklığa ekran kartına etki eder mi; ederse ne kadar etkiler ve ne süreliğine etkiler? İnternette pek bulamadım bu soruya cevap. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macunlar 15-20 derece oynatıyor. Yorumlarda okuyorum size bir tavsiye macunların w/mk değerlerine çok takılmayın sadece 1-2 derece fark oluyor aralarında 5-10 TL'lik macunlardan bahsetmiyorum. Arctic, Thermal Grizzly, GD900, Snowman, zf ve Noctua macunları deneyimledim en F/P bana göre GD900, fakat ben sistemleri her ay temizliyorum neredeyse GD900 30 gr olduğundan sürekli almama gerek kalmıyor memnun etmesinin sebebi bu. Her ay temizleme nedenim aerosollerin olduğu yerde yaşıyorum.

Geri
Yukarı