Termal macun nasıl değiştirilir?

197823

Kilopat
Yeni bir termal macun aldım arkadaşlar, ilk defa kendim süreceğim ve internette bununla ilgili videoları izledim. Sadece işlemci fanını çıkarmadan önce işlemciyi stres testine sokmalı mıyım eski macundan kolay şekilde ayrılsın diye ve eski termal macunun izlerini işlemcinin üzerinden ne ile silmeliyim? Kısaca adım adım anlatırsanız çok sevinirim.

İşlemci soğutucusunu yavaş bir şekilde kaldırın. Eski termal macunu silin alkol ya da kolonya vb... İle temizleyin macunu çok fazla olmamak şartı ile sürün. Eğer yapamam diyorsanız macun ile beraber teknik servise gönderin.

Stress testi yapmanıza gerek olduğu düşünmüyorum. Önce soğutucunun vidalarını çıkardıktan sonra yavaşça sağa sola oynatarak soğutucuyu çıkarın. Sonra kuru peçete ile termal macunu silin. Son olarak macunu videoda gösterdiği gibi 4. şekilde sıkabilirsiniz. Sıktıktan sonra soğutucuyu hazır çıkarmışken temizleyin, montajını yaptıktan sonra kablolarını bağlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır teşekkürler, birazdan başlıyorum. Takıldığım bir yer olursa yine buradan paylaşırım.
Pamuk kalmamış ıslak mendil olur mu arkadaşlar ? :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı