Termal macun ne kadar etki eder?

Jake Peralta

Hectopat
Arkadaşlar işlemcide termal macun yok. Sistem bayağı ısınıyor oyun oynarken falan. Termal macun alacağım. Ama bir sorum daha var. İşlemci ısınıyor ama ekran kartı da oyunlarda 84 dereceyi gördü. Kısacası oyun oynarken bilgisayar yanıyor bende macun gelene kadar oynamayacağım. Ama diğer bileşenler neden bu kadar ısınıyor anlamadım. Termal macunu işlemciye sürünce düğer bileşenlerinde sıcaklığını düşürür mü?

Kasanızdan kaynaklı diye düşünüyorum kasanız mesh bir kasa değil fanlar ne kadar dönerlerse dönsünler içeriye çok fazla hava alamıyorlar o yüzden hava sirkülasyonu olmuyor kasanızda. Tavsiyem kasanızın ön kısmı çıkıyorsa çıkartın öyle kullanın fakat bu seferde kasa çok daha hızlı tozlanır.
İnternette manyetik toz filtresi satılıyor onlardan alarak kasanızın ön kısmına takarsanız hem hava sirkülasyonu olur hem de kasanıza taktığınız toz filtresi sayesinde kasanız hemen tozlanmaz.

Kasanızdan kaynaklı diye düşünüyorum kasanız mesh bir kasa değil fanlar ne kadar dönerlerse dönsünler içeriye çok fazla hava alamıyorlar o yüzden hava sirkülasyonu olmuyor kasanızda. Tavsiyem kasanızın ön kısmı çıkıyorsa çıkartın öyle kullanın fakat bu seferde kasa çok daha hızlı tozlanır.
İnternette manyetik toz filtresi satılıyor onlardan alarak kasanızın ön kısmına takarsanız hem hava sirkülasyonu olur hem de kasanıza taktığınız toz filtresi sayesinde kasanız hemen tozlanmaz.
Hocam bununla idare etmek zorundayım. Yan kapağı açıp kullanmayı deneyeceğim

Hocam bununla idare etmek zorundayım. Yan kapağı açıp kullanmayı deneyeceğim

Hocam en başta termal macun sürün işlemciye. Termal macunsuz asla kullanmayın. Ömrü çok kısalır ve alev topu olur sisteminiz.

Kasanın yan paneli açıp kullanmanızı önermiyorum. Çok hızlı tozlanır.

Bu arada soğutucunuz nedir? Stok soğutucu ise termal macunu hazır geliyor altında.

Hocam en başta termal macun sürün işlemciye. Termal macunsuz asla kullanmayın. Ömrü çok kısalır ve alev topu olur sisteminiz.

Kasanın yan paneli açıp kullanmanızı önermiyorum. Çok hızlı tozlanır.

Bu arada soğutucunuz nedir? Stok soğutucu ise termal macunu hazır geliyor altında.
Stok ama macunu silmiştim hocam işlemcinin AF olup olmadığını öğrenmek için

Termal macun kullanmak sıcaklığı biraz olsun düşürecektir. Fakat hala çok ısınıyorsa fanları temizleyin ve donanımsal temizliğini yaptırın.

Geri
Yukarı