Termal macun ne zaman yenilenmeli?

qryzensar

Decapat
Daha fazla  
Sistemi 26 Aralık 2020'de topladım. İlk masaüstü bilgisayar deneyimim olduğu için pek bilgim yok. Termal macunu ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Çoğu kişi 6 ay diyor da boş iş 2senedir değişmedim hala sıcaklıklar aynı en fazla 1-2 derece oynadı. Sıcaklıklar artarsa değiştirme zamanı gelmiştir. İyi bir macun 2-3 sene dayanır. Kötü macun 6 ay.

Çoğu kişi 6 ay diyor da boş iş 2senedir değişmedim hala sıcaklıklar aynı en fazla 1-2 derece oynadı. Sıcaklıklar artarsa değiştirme zamanı gelmiştir. İyi bir macun 2-3 sene dayanır. Kötü macun 6 ay.

Ben termal macun bir senedir aynıydı aartık işelmci 45 47 dereceleri görüyor termal maucnu bir sürdüm 35 dereceye kadar düştü hatta 30.

Kaliteli macunu 6-24 ayda bir değiştiriyorum.
Kullanıma bağlı, ne zaman baktınız ısınıyor artık eskisi kadar serin değil, o zaman vakti gelmiştir.

Sistemi 26 Aralık 2020'de topladım. İlk masaüstü bilgisayar deneyimim olduğu için pek bilgim yok. Termal macunu ne sıklıkla değiştirmeliyim?
Macunun kalitesine göre değişir. Kalitesiz macunlar maks. bir yıl içinde, kaliteli macunlar 2 yılda bir kez yenilenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı