Termal macun ne zaman yenilenmeli?

ryuz4ki

Decapat
Daha fazla  
RAM
-
17-07-2021 tarihinde bilgisayarı aldım.
Termal macunu ne zaman yenilemeliyim? Yenilemezsen ne olur? Evde kendim yapabilir miyim? Termal macun yenilemek zor mu?

Net bir tarih söylemek doğru olmaz, sistemin bulunduğu ortamdan kullanım sıklığına göre değişir. Genel olarak yılda bir değişmek yeterlidir fakat bu süre sistemin kullanım sıklığına göre artabilir de azalabilir de. Eğer sıcaklıklarda ani değişimler, olması gerekenden yüksek değerler alıyorsanız değişme vakti gelmiştir.

Zor bir işlem değil, YouTube'da pek çok video var konu ile ilgili.

Yenilenmezse de sıcaklıklar yükselir, sistem yüksek sıcaklıklar altında frekans kısar performans kaybı yaşarsınız.

17-07-2021 tarihinde bilgisayarı aldım.
Termal macunu ne zaman yenilemeliyim? Yenilemezsen ne olur? Evde kendim yapabilir miyim? Termal macun yenilemek zor mu?

Termal macun kuruduğu zaman fan çıkartıgın zaman sürülür zor mudur değildir az bir şey işlemci üstüne döküp kart ile yavaşca işlemcinin dışına çıkmadan süreceksin bu.

Termal macunu ne zaman yenilemeliyim?

Kaliteli macunlar 1-1.5 yıl dayanır.

Yenilemezsen ne olur?

Sıcaklıklar artar.

Evde kendim yapabilir miyim?

Evet.

Termal macun yenilemek zor mu?

Değil, bazı güzel patentler var 3 paralel yatay çizgi veya X paterni gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.eğer işlemci normalden sıcak ve performansı düşükse yenilemelisin. 2.işlemci yavaş yavaş ısınır ve performans kaybeder kalıcı hasara yol açabilir. 3.evet YouTube'da bu konuda birçok videolar bulabilirsin 4.eğer bilgisayar ile yeni tanışmadıysan hayır.

Termal macun yenilemek kolaydır.Değişim sıklığı senin ne kadar bilgisayar kullandığın ve macunun kalitesine bağlı olarak değişir.Bunu anlamanın kolay yolu sıcaklık değerlerine bakmandır.

Yenilemenin tarihi olmaz. İşlemci sıcaklığını ne zaman 80 derece görürsen o zaman yenileyebilirsin. 85 dereceye kadar işlemcide herhangi bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı