Çözüldü Termal macun önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

miawa

Hectopat
Öncelikle şuradan başlayayım. Benim bilgisayarım arada açılırken 5 bip sesi (işlemci sorunu) veriyor ve sadece kasa açık kalıyor ekrana görüntü gelmiyor. Ve açık bırakınca da 1-2 dakika sonra CPU %80-100 arası bir kullanım sesi çıkarıyor. Bu ısınmanın sebebi termal macun olabilir mi çünkü hiç değiştirmedim (kasam bende bir 5 yıldır falan var) eğer termal macun yüzündense değiştirmeden kullanmaya devam edersem ne olur? Ve termal macun olarak ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki termal macunu sürersem bu sorun düzelir mi ?
Benim bilgisayarım arada açılırken 5 bip sesi (işlemci sorunu) veriyor. (Kasadan bip sesi geliyor ama işlemci sorunu veriyor derken ekrana ne geliyor?)

Sadece kasa açık kalıyor ekrana görüntü gelmiyor. (Ekranda bir problem olabilir mi?)

Ve açık bırakınca da 1-2 dakika sonra CPU %80-100 arası bir kullanım sesi çıkarıyor. (Yani fan yük altındaki RPM hızında dönüyor sesten bunu anladınız.)

Bu ısınmanın sebebi termal macun olabilir mi çünkü hiç değiştirmedim.(İşlemci ne?, Kasa ne?, İşlemci soğutucusu ne?)

Sorun donanımsal bir arızada olabilir herkes termal macuna yüklenmiş ama.
Öncelikle şuradan başlayayım. Benim bilgisayarım arada açılırken 5 bip sesi (işlemci sorunu) veriyor ve sadece kasa açık kalıyor ekrana görüntü gelmiyor. Ve açık bırakınca da 1-2 dakika sonra CPU %80-100 arası bir kullanım sesi çıkarıyor. Bu ısınmanın sebebi termal macun olabilir mi çünkü hiç değiştirmedim (kasam bende bir 5 yıldır falan var) eğer termal macun yüzündense değiştirmeden kullanmaya devam edersem ne olur? Ve termal macun olarak ne önerirsiniz?
Cooler Master'ın termal macunlarını alabilirsiniz.

1598288815197.png

Termal macun konusunda bu ikisinden birisi üzmez.

Yüksek ihtimal işlemcin yanar eğer kullanımı dediğin gibi oluyorsa bir de sıcaklığına bak. 5 yıl gibi bir süreden bahsediyorsun benim bildiğim termal macun 2 yılda değiştirilmesi lazım. Önereceğim uygun fiyata Vatan'dan da alabilirsin Cooler Master HTK-002 kendi işlemcime sürüyorum 2. nesil i3 55 derecenin üstüne çıkarmıyor gayet güzel bunu kullanabilirsin.

Bunu alıyorsun 2 yıl rahat ediyorsun.
2019 Edition yazanla;
Bunun arasında fark var mı?

Arctic bende öneririm Cooler Master almıştım ama elimdeki electrolube ait beyaz silikonlu termal macun bile iletimi Cooler Master'a göre iyiydi onu sürmüştüm Cooler Master'ı ise devre elemanlarıma kullandım ama kesinlikle cooler master almayın arctic alın.

Geri
Yukarı