Termal macun önerisi

Maker macun iyi, ucuz yollu olarak sunlara da bakabilirsin:

Bunun yaninda Thermal Grizzly bakayim dedim de, uygun fiyatli Kyronaut bulamadim, Hydronaut da bakabilirsin.
Hocam attığınız iki ürün arasında çok fark var mı ? İlk üründe sürme aparatı olması cazip kıldı da, onu alsam çok fark eder mi ?

Hocam attığınız iki ürün arasında çok fark var mı? İlk üründe sürme aparatı olması cazip kıldı da, onu alsam çok fark eder mi?

1-2 derece fark olacaktir normal kullanimda, C2 uzecek bir macun degil yani.

Ne kadar etki eder onu bilemem. Çünkü bir sürü faktör var. Tek macun ile bitmiyor olay. Kalitesiz bir soğutucun varsa macunun çok da bir önemi kalmıyor. Kendimden şu örneği verebilirim. Ryzen 5 5600X ve Wraith Prism soğutucuyu kullanıyorum. Normalde 75 dereceler civarında gezen işlemcim bu macunu kullandıktan sonra 70 dereceyi geçmedi. Bazı ağır oyunlarda 72-73 dereceye çıktı. Ama genelde 65-70 arası gidip geldi. Yani bende 5-10 dereceye kadar fark etti. Ama dediğim gibi sıcaklık faktörünün bir sürü sebebi var. Herkesde aynı fark olur mu bilmiyorum.

@hotter34 AMD Core Performance Boost açıkmı.

Ne kadar etki eder onu bilemem. Çünkü bir sürü faktör var. Tek macun ile bitmiyor olay. Kalitesiz bir soğutucun varsa macunun çok da bir önemi kalmıyor. Kendimden şu örneği verebilirim. Ryzen 5 5600X ve Wraith Prism soğutucuyu kullanıyorum. Normalde 75 dereceler civarında gezen işlemcim bu macunu kullandıktan sonra 70 dereceyi geçmedi. Bazı ağır oyunlarda 72-73 dereceye çıktı. Ama genelde 65-70 arası gidip geldi. Yani bende 5-10 dereceye kadar fark etti. Ama dediğim gibi sıcaklık faktörünün bir sürü sebebi var. Herkesde aynı fark olur mu bilmiyorum.
Sıcaklıklar çok iyi stok fan için prime95 ile de test ettiniz mi ?

Sıcaklıklar çok iyi stok fan için Prime95 ile de test ettiniz mi?

Stok fan denemedim hiç. Dediğim gibi sadece Wraith Prism ile kullandım. Hâlâ daha kullanıyorum. Wraith Stealth isimli stok fanla zaten internette çok videosu var. 80-85 derecelere kadar çıkıyor. Stok fanla kullanmak akıl karı değil. Wraith Prism'de kurtarmıyor aslında. Çok kaliteli termal macun olursa o zaman ucu ucuna kurtarıyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı