Termal macun önerisi

plx22

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 5600X işlemci, Arctic e-Sports Duo 34 Kule Fan ve Gigabyte Eagle 3060 Ti V1 ekran kartım var. Sistemi 2021 Ocak ayında kurdum ve şu ana kadar macun değiştirmedim.

Hem işlemci hem de Ekran kartı için Arctic MX4 alacağım, kaç gram yeterli olur?
Ekran kartı sadece macun yenilesem olur mu? Yoksa padlerini de değiştirmem gerekir mi? Daha önce yapmadım çünkü.

4 gram satılıyor şu an zaten. Ben de yakın zamanda alacağım için biraz araştırdım ve MX6'yı gördüm. Fakat fiyat farkına değer bir performans farkı göremedim. Testlerde 0.6 derece gibi bir fark vardı. O yüzden MX 4 daha mantıklı.

Merhaba arkadaşlar 5600X işlemci, Arctic e-Sports Duo 34 Kule Fan ve Gigabyte Eagle 3060 Ti V1 ekran kartım var. Sistemi 2021 Ocak ayında kurdum ve şu ana kadar macun değiştirmedim.

Ekran kartı sadece macun yenilesem olur mu? Yoksa padlerini de değiştirmem gerekir mi? Daha önce yapmadım çünkü.
Daha önce yapmamışsanız dokunmayın bozarsınız iyice. Macun önerisi konusunda tercihiniz zaten belli ise 4gr yeter artar sana.

2 gram gayet yeterli olur ama 2 gram olarak satılmıyor diye biliyorum. Ekran kartı için de sadece termal macun yenileseniz yeter.

MX-4 almayın. Daha iyileri varken alınmaz. Ayrıca çok akışkan ve vizkozitesi az bir macun olduğu için pumpout effect yapar özellikle laptopta.

Thermal Grizzly Kryonaut bakabilirsin.

Thermal grizzlyde çok pahalı soğutması bayağı güzel ama 1 gramı bilen çok pahalıyken alınması biraz zor.

Geri
Yukarı