Termal Macun Önerisi

SharpScorpion

Centipat
Bilgisayarım HP Pavilion 15 CB-008NT. İşlemcisi i7 7700 HQ, ekran kartı GTX 1050 4 GB. Termal macun almak istiyorum.

.
Aliexpress'ten thermal grizzly kryonaut alsam orijinal gelir mi?

Laptop soğutucu olarak da:
.

Zalman ZM-NC3 almak istiyorum. İkisi de güzel midir?

Başka önerilere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic MX-4 alabilirsiniz termal macun olarak. Notebook soğutucu fan önermiyorum, çoğunlukla bir işe yaramıyorlar/parasının karşılığını vermiyor. Notebook soğutucu yerine undervolt yapabilirsiniz.

Attığınız termal macun orijinal gibi duruyor, ancak iş Çin olunca güvenmiyorum ki vergi vb. derken en azından 40-45 TL'ye patlar. Onun yerine Mx4-2019 almanızı öneririm, laptoplar için daha uygun diyebiliriz.
Satıcı güvenilir, aynı yerden aynı macunu aldım ve çok iyiydiler sağ olsunlar.
Laptop soğutucusu işi biraz değişik aslında, fanı çok olan bir soğutucu almak iyidir.
Benim önerim: TX Ergo500 TXACNBERGO500 5 Fanlı USB 2.0 11"-17" Notebook Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe markaya çok takılmayın, yapısal olarak iyi iş çıkarabilecek bir soğutucudur.

Cooler Master MasterGel Maker ürünü şu an ülkemizde bulabileceğiniz en iyi üründür benim düşünceme göre.

İletkenlik seviyesi 11 W/m·K değerindedir.

Bir alt sürümü olan PRO ürünü ise 8 W/m·K değerindedir.

Sadece iletkenlik durumuna değil macunun yapısı ve kullanılan maddelerde çok önemlidir.

Motionless IN White arkadaşın dediği macun Arctic MX-4 2019 olan üründe 8.5 W/m·K değerindedir.

Cooler Master markasının ürünü yüksek fiyat olmasının iki sebebi vardır. Birincisi marka, ikincisi ise marka yüzünden daha fazla kar payı koyan satıcıdan alakalıdır.

Geçtiğimiz yıla göre Arctic macunlar bile ülkemizde çok satılmaya başladığından fiyatı en az 10 TL artmıştır.

Son düzenleme:
Noctua'nın termal macunlarını öneririm ama ülkemizde bulanmıyor maalesef. En son kafayı kırıp önüme geleni almıştım.

Termal macunu işi aslında o kadar da önemli değil. İnsanlar bunun hakkında araştırma ve kıyaslama yapmayı seviyor. Araç süslemek gibi sanırım. Aşırı üst düzey bir ürün almıyorsanız -ki overclock yapmayacaksanız önermem- ortalama fiyatta bir ürün yeterli olacaktır.

Arctic MX-4 alabilirsiniz termal macun olarak. Notebook soğutucu fan önermiyorum, çoğunlukla bir işe yaramıyorlar/parasının karşılığını vermiyor. Notebook soğutucu yerine undervolt yapabilirsiniz.

Aslında yarıyorlar ama dizüstü cihazların hemen hemen hepsinde hava kanalları çok kötü.
Yüksek performans cihazları dediğimiz ürünlerde hava kanalları daha geniş ve daha çok olduğundan o cihazlar iyi bir soğutma ile ciddi soğuk kalma etkisinden yararlanıyorlar.

Örnek olarak Cooler Master Siyah NotePal U3 Plus soğutucu hava kanalına denk gelen noktalara göre ayarlandığı zaman çok güzel etkisi olan bir soğutucu.
Şu an ülkede stoğu yoktu galiba.

Cooler MasMakerter MasterGel ürünü şu an ülkemizde bulabileceğiniz en iyi üründür benim düşünceme göre.

İletkenlik seviyesi 11 W/m·K değerindedir.

Bir alt sürümü olan Pro ürünü ise 8 W/m·K değerindedir.

Sadece iletkenlik durumuna değil macunun yapısı ve kullanılan maddelerde çok önemlidir.

Motionless IN White arkadaşın dediği macun Arctic MX-4 2019 olan üründe 8.5 W/m·K değerindedir.

Cooler Master markasının ürünü yüksek fiyat olmasının iki sebebi vardır. Birincisi marka, ikincisi ise marka yüzünden daha fazla kar payı koyan satıcıdan alakalıdır.

Geçtiğimiz yıla göre Arctic macunlar bile ülkemizde çok satılmaya başladığından fiyatı en az 10 TL artmıştır.

Bende Cooler Master mastergel maker ürününü düşünmüştüm ancak şu an ülkemizde hiçbir mağazada bulamadım
Attığınız termal macun orijinal gibi duruyor, ancak iş Çin olunca güvenmiyorum ki vergi vb. derken en azından 40-45 TL'ye patlar. Onun yerine MX4-2019 almanızı öneririm, laptoplar için daha uygun diyebiliriz.
Satıcı güvenilir, aynı yerden aynı macunu aldım ve çok iyiydiler sağ olsunlar.
Laptop soğutucusu işi biraz değişik aslında, fanı çok olan bir soğutucu almak iyidir.
Benim önerim: TX Ergo500 TXACNBERGO500 5 Fanlı USB 2.0 11"-17" Notebook Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe markaya çok takılmayın, yapısal olarak iyi iş çıkarabilecek bir soğutucudur.

Peki MX4-2019 macunu ortalama kullanımda kaç ay veya kaç yıl gider?
Yazdığınız laptop soğutucuya baktım peki 200 TL altı daha iyi bir soğutucu öneriniz var mı veya bu benim yazdığım daha mı iyi çünkü Zalman'ın kendi sitesinden araştırdım Ultra sessiz diye geçiyor ve 200 mm olduğu için iyi soğutucağını düşünüyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı