Termal macun sonrası bilgisayarın kapanma sorunu

faruk145

Centipat
Arctic MX-4 termal macunu aldım hem i7-3770 işlemciye hem de RX 580 ekran kartına uyguladım. Ekran kartında aynı zamanda termal pad değişimi yaptım. Bilgisayarı ilk açtığımda işlemcim %100 yük altında ve 104 dereceydi kapattım, soğutucu tam oturmamış olabilir diye iyice oturttum sıcaklık ve kullanım normale döndü daha sonra FurMark testini açtım Benchmark'a başladım 10 saniyede çok yüksek bir fan sesi geldi ve PC reset attı. Sonra işlemcinin termal macunu biraz bol olmuştur belki diye azalttım. Nihayetinde o şimdilik normal gibi, ekran kartında da macunu azalttım. 20 dakika FurMark yaptım %99 fan 64 derece sıcaklık vardı, bu sürenin sonunda yine çok yüksek fan sesi geldi ve reset attı. Sorun ne acaba ne yapmalıyım? Daha 3 gün önce 10 TL'lik dandik termal macun ile sorun yaşamıyordum. Hatta onu da ben sürdüm ve ondan önce neredeyse termal macunu yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandiginiz macun gumus gibi metal iceren turden ise soylediginiz gibi "bol" kullanim sonrasi kisa devre yapmis olabilir. Iyice temizlemeniz gerekmekte. Macun iki metal plaka arasindaki hava bosluklarini ortadan kaldirmak icin surulur. Arada kalin tabaka olarak durmasi verimi arttirmaz, tam tersine dusurur. Ayrica cok suruldugunde basiniza gelen gibi kisa devre yaptirma ihtimali de var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı