Termal Macun Sonrası Yüksek CPU sıcaklığı

sarpergs

Kilopat
Daha fazla  
Oyundayken CPU sıcaklığı 97-98'e çıkıyordu. Termal macun sürmeye karar verdim. Zalmanın termal macunu aldım ve sürdüm. Şimdi tekrar oyuna girip baktğımda CPU 96-97'lara çıkıyor. Ekran kartı sıcaklığı 65-67 arası. Termal macun sürmeden önceki değerlerle aynı. Sıcaklık 97-98'e çıkıyor sonra 1-2 saniyeliğine 75 e düşüyor ardından tekrar 95'e yükseliyor. Bilgisayarın altında da soğutucu mevcut. soğutmuyor fazla ama bilgisayarı yüksekte tutsun diye kullanıyorum.

Sistem boşta

CPU 50-55 arası
Ekran kartı 46

Yükte

CPU 94-98
Ekran kartı 65-68

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundayken CPU sıcaklığı 97-98'e çıkıyordu. Termal macun sürmeye karar verdim. Zalmanın termal macunu aldım ve sürdüm. Şimdi tekrar oyuna girip baktğımda CPU 96-97'lara çıkıyor. Ekran kartı sıcaklığı 65-67 arası. Termal macun sürmeden önceki değerlerle aynı. Sıcaklık 97-98'e çıkıyor sonra 1-2 saniyeliğine 75 e düşüyor ardından tekrar 95'e yükseliyor. Bilgisayarın altında da soğutucu mevcut. soğutmuyor fazla ama bilgisayarı yüksekte tutsun diye kullanıyorum.

Sistem boşta

CPU 50-55 arası
Ekran kartı 46

Yükte

CPU 94-98
Ekran kartı 65-68
Termal macunu sürmeden önce eski termal macunu iyice temizledin mi?
Doğru sürdüğüne emin misin?
Eğer doğru sürdüğüne eminsen bilgisayarının fanı yeterli derecede soğutmuyor olabilir. Fanınıda temizle.

Macunu kötü sürmüş olabilirsiniz. Macunu silin gayet ince bir tabaka halinde sürünüz. Dakika 13.50'den sonra izleyiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer overclock yapmadıysan, Pc fanını kontrol et, ızgaraya bak, termal macunu doğru sürdüğünden emin ol ve ayrıca sürerken bakır boruyu bükmediğinden ve işlemciye tam oturduğundan emin ol

Düzgün sürmediğinden, işlemci kaynaklı fiziksel bir sorundan, fanı tam oturtmadığından, kontrolü hangi program yaptığınla ilgili olarak yanlışlıklar ve sebepler olabilir.
Sonuçları Aida64 ile kontrol edin.

Kontrolleri Aida64 ile yapıyorum zaten. Macunu düzgün sürdüğüme eminim. Tek şüphem fanı çıkartmaya çalıştığım zaman bakır blokla arasındaki siyah bandı söktüm. Yapışkanlığı gittiği için tekrardan yapıştırmadım. Acaba sorun burada olabilir mi? Çünkü fan yeterince hızlı çalışıyor ama sıcak havayı yeterince dışarıya verdiğini sanmıyorum.

Kontrolleri Aida64 ile yapıyorum zaten. Macunu düzgün sürdüğüme eminim. Tek şüphem fanı çıkartmaya çalıştığım zaman bakır blokla arasındaki siyah bandı söktüm. Yapışkanlığı gittiği için tekrardan yapıştırmadım. Acaba sorun burada olabilir mi? Çünkü fan yeterince hızlı çalışıyor ama sıcak havayı yeterince dışarıya verdiğini sanmıyorum.
Fan İntel stok fanı ise doğru oturmamış olabilir dikkatli olun.

Fanı düzgün takın. Bende eskiden fanı takamadım. Sıcaklıklar hem yüksekti hemde performans çok düşüktü. Fanların vidalarını takarken çapraz olacak şekilde monte edin. Sıkıntı o da olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek şüphem fanı çıkartmaya çalıştığım zaman bakır blokla arasındaki siyah bandı söktüm. Yapışkanlığı gittiği için tekrardan yapıştırmadım. Acaba sorun burada olabilir mi?
Hangi siyah bant? Silikon pad'i mi diyorsun yoksa? Onun yerine macun sürmediysen tabi ondan ısınıyor.

Hangi siyah bant?

Arkadaş şu banttan bahsediyor.
LL.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı