Termal macun yenileme sonrası laptopun açılırken kapanması

onur k

Hectopat
Asus X550LB-XO098D laptobum var. Geçen aşırı ısındığı için sürekli yaptığım gibi termal macun yenilemesi yapmak istedim. Kasayı açıp her zaman ki gibi işlemciye kadar bilgisayarı söktüm sonra işlemci ve ekran kartı çiplerinin üzerindeki termal macunları temizledim peçete ve kolonya yardımıyla, sonra yeni aldığım altın alaşımlı termal macunu sürüp sırayla doğru bir şekilde laptopu kapattım. Sonra tuşa bastığımda laptobun alt kısımındaki bildirim düğmeleri çalıştı (bilgisayarın çalıştığına dair ampül simgesi vs.)

Ama laptobun fanı çalışmadı ve ekrana görüntü gelmedi. Tabi acaba kablolardan birini mi eksik taktım diye düşünürken tekrar açtım kontrol ederek ama bütün kablolar eksiksiz takılmıştı. Ama bu sefer işlemci ve ekran kartı üzerindeki termal macunu tamamen temizledim sonuna kadar işlemci ve ekran kartı çiplerini arındırdım yani. Sonra taktım tekrar fanı falan. BIOS pilini söktüm 2 dakika ve bilgisayarın bataryasını söküp kapatma tuşuyla 1 dakika resetledim. Açtım bu sefer fan gene çalışmıyor ama ekrana görüntü geliyor ASUS logosu. Fakat 3 4 saniye sonra Windows logosunun gözükmesiyle bilgisayar kendini kapatıyor.
Sıkıntım ne olabilir bana yardımcı olabilir misiniz? Başına daha önceden böyle bi durum gelmiş olan var mı?

Acaba işlemci ve ekran kartından sildiğim termal macun yüzünden bilgisayar anlık ısınıp otomatik mi kapatıyor kendini? Yoksa fan çalışmadığı için mi yapıyor olabilir? İşlemci çalışmasa ekrana Asus logosu gelmez diye biliyorum. Anakart çalışmasa da anakarta bağlı bilgisayarın bildirim ışıkları çalışmaz ayrıca bilgisayar hiç açılmaz diye biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı