Termal macun yenileme sonrası RAM slotu çalışmıyor

JheqiLL_

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2 RAM de sorunsuz çalışıyordu 1 yıldır. Bu akşam işlemciye macun sürmek için işlemci fanını ve işlemciyi çıkardım temizledim selpakla macunladım geri montajladım ama bilgisayara görüntü gelmedi, RAM'lerin yerini değiştirdim yine olmadı işlemcinin yanındaki RAM slotu çalısmıyor şu anda. RAM'leri diğer slotta denedim tek tek 2 RAM de sorunsuz çalışıyor ama 2. slota taktığımda hiçbir RAM çalışmıyor yani bilgisayara görüntü gelmiyor, 2 RAM'i birden taktığımda ekrana yine görüntü gelmiyor ama tek RAM'i takıp açtım PC'yi diğer RAM'i de taktım şu an BIOS görmüyor. Bilgisayarıma sağ tıklıyorum orda da görünmüyor ama CPU-Z programına baktığımda 2 slottaki RAM'i de okuyor özelliklerini vs. gösteriyor. BIOS pilini çıkarttım geri taktım düzelmedi. BIOS'a baktım güncel işin garibi hiçbir fiş falan çıkarmadım normal işlemciye macunu sürdüm ve geri taktım işin içinden çıkamadım lütfen bi yardım edin.

Anakart modeli: H61H2-M17

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fan vidalarin çok sıkılmasindan kaynaklı sorunlar olabildiğini daha önce forumda gozlemlemistim, belki bu tarz bir durumdur.

Fan vidasini gevsettim yine aynı problem mevcut başka ne yapmam gerekiyor fikri olan varmi acaba statik elektrik vardır diye nette araştırdım yaptım yine aynı.

Arkadaşlar merhaba, 2 RAM de sorunsuz çalışıyordu 1 yıldır. Bu akşam işlemciye macun sürmek için işlemci fanını ve işlemciyi çıkardım temizledim selpakla macunladım geri montajladım ama bilgisayara görüntü gelmedi, RAM'lerin yerini değiştirdim yine olmadı işlemcinin yanındaki RAM slotu çalısmıyor şu anda. RAM'leri diğer slotta denedim tek tek 2 RAM de sorunsuz çalışıyor ama 2. slota taktığımda hiçbir RAM çalışmıyor yani bilgisayara görüntü gelmiyor, 2 RAM'i birden taktığımda ekrana yine görüntü gelmiyor ama tek RAM'i takıp açtım PC'yi diğer RAM'i de taktım şu an BIOS görmüyor. Bilgisayarıma sağ tıklıyorum orda da görünmüyor ama CPU-Z programına baktığımda 2 slottaki RAM'i de okuyor özelliklerini vs. gösteriyor. BIOS pilini çıkarttım geri taktım düzelmedi. BIOS'a baktım güncel işin garibi hiçbir fiş falan çıkarmadım normal işlemciye macunu sürdüm ve geri taktım işin içinden çıkamadım lütfen bi yardım edin.

İşlemciyi çıkar ve işlemci pinlerini güzelce kontrol et dostum.

İşlemciyi çıkar ve işlemci pinlerini güzelce kontrol et dostum.
Valla kardeşim onuda yaptım hiç bir sorun görünmüyor ki İşlemciyi yanlış takmadım zaten çıkardım yeniden montsladm vidalarini gevsettim yine olmadı bilgisayarcıya götürdüm direk ana kart dedi ana kartla ne alaka var bilmiyorum ana kart değişmesi gerekiyor dior slot bozulmuş ramlari yerinden dahi cikartmamistim oysaki varmi başka fikri olan arkadaşlar

Arkadaşlar merhaba, 2 RAM de sorunsuz çalışıyordu 1 yıldır. Bu akşam işlemciye macun sürmek için işlemci fanını ve işlemciyi çıkardım temizledim selpakla macunladım geri montajladım ama bilgisayara görüntü gelmedi, RAM'lerin yerini değiştirdim yine olmadı işlemcinin yanındaki RAM slotu çalısmıyor şu anda. RAM'leri diğer slotta denedim tek tek 2 RAM de sorunsuz çalışıyor ama 2. slota taktığımda hiçbir RAM çalışmıyor yani bilgisayara görüntü gelmiyor, 2 RAM'i birden taktığımda ekrana yine görüntü gelmiyor ama tek RAM'i takıp açtım PC'yi diğer RAM'i de taktım şu an BIOS görmüyor. Bilgisayarıma sağ tıklıyorum orada da görünmüyor ama CPU-Z programına baktığımda 2 slottaki RAM'i de okuyor özelliklerini vs. gösteriyor. BIOS pilini çıkarttım geri taktım düzelmedi. BIOS'a baktım güncel işin garibi hiçbir fiş falan çıkarmadım normal işlemciye macunu sürdüm ve geri taktım işin içinden çıkamadım lütfen bir yardım edin.

Hocam hortlatıyorum ama çözebildiniz mi? Çözebildeyseniz nasıl çözdünüz aynı sorun bende de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı