Çözüldü Termal macun yenileme sonrası sistem boşta ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kennal

Decapat
Daha fazla  
Size sorum şudur. Termal macun yeniledim içini 30 kere temizledim fan pırıl pırıl her şey tertemiz ama yine de bilgisayarım boşta bile ısınıyor nedeni nedir? Doğru mu bilmiyorum ama bakır borular bir şekilde bükülmüş ve işlemciye temassızlık yapıyor olabilir mi? Ya da bakır boruyla ilgili başka bir sorun olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HP Pavilion 15
i5-4210u 1.8 GHz Turbo ile 2.4 GHz.
NVIDIA GT 840M 2 GB VRAM.
8 GB DDR3 RAM.
Macunu tamircide değiştirttim macun markasını bilmiyorum. Soğutucu vidaları dediğiniz bakır boruyu işlemciye sabitleyen vidalar mı?
Şu an sadece Valorant açık ve o da güncelleme yapıyor ona rağmen sıcaklık değerlerini görüyorsunuz.
Müsait olduğumda bilgisayarın içini açıp anakartın fotoğrafını da atacağım.
Sorun devam ediyor.

Bakır borular hasar görmüş ve sıkılan macun kalitesiz olduğundan tekrar değiştirdim.
Size sorum şudur. Termal macun yeniledim içini 30 kere temizledim fan pırıl pırıl her şey tertemiz ama yine de bilgisayarım boşta bile ısınıyor nedeni nedir? Doğru mu bilmiyorum ama bakır borular bir şekilde bükülmüş ve işlemciye temassızlık yapıyor olabilir mi? Ya da bakır boruyla ilgili başka bir sorun olabilir mi?
Fanı döndürdün mü? Temizlerken

Termal macunu çok fazla sürdüyseniz böyle bir soruna yol açmış olabilir. Fazla mı sürdünüz?
İşlemci fanının vidalarını çok mu sıktınız?
Eski termal macunu temizledikten sonra mı yeni macunu sürdünüz? Eski macunu tamamen temizlemeniz gerekli.
Termal macunu iyice yaydınız mı?
Termal macun kaliteli mi? Marka modeli nedir?

1) Termal macunu az sürmüş olabilirsin.
2) Termal macunu çok sürmüş olabilirsin.
3) Soğutucuyu tam oturtamamış olabilirsin.
4) Soğutucunun vidalarını fazla sıkmış olabilirsin.
5) Termal macun kalitesiz olabilir, kaliteli ise ama beklemiş ise özelliğini yitirmiş olabilir.
6) Termal macun işlemcinin üzerinde yeteri kadar yayılmamış olabilir.

Hocam resim atman daha mantıklı olur.

Hocam, bakır boruların bükülmesi zor bir ihtimal. Macun sürümü ve kalitesi önemli. Soğutucu iyi temas etmeli. Vidaları fazla sıkılmış da olabilir. Sistemizi ve sıcaklık değerlerini belirtirseniz daha iyi olur.

HP Pavilion 15
i5-4210u 1.8 GHz Turbo ile 2.4 GHz.
NVIDIA GT 840M 2 GB VRAM.
8 GB DDR3 RAM.
Macunu tamircide değiştirttim macun markasını bilmiyorum. Soğutucu vidaları dediğiniz bakır boruyu işlemciye sabitleyen vidalar mı?
Şu an sadece Valorant açık ve o da güncelleme yapıyor ona rağmen sıcaklık değerlerini görüyorsunuz.
Müsait olduğumda bilgisayarın içini açıp anakartın fotoğrafını da atacağım.
Sorun devam ediyor.

Bakır borular hasar görmüş ve sıkılan macun kalitesiz olduğundan tekrar değiştirdim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-08 at 21.49.57.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-08 at 21.49.57.jpeg
    95,2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı