Termal macun yenilemek

southwest

Kilopat
SSD veya HDD modeli
Crucial BX500 240 GB / Seagate Barracuda 1 TB
Selam arkadaşlar, bugün İtopya indirimlerinden SSD aldım. Geldiğinde takarken kasamı da temizleyeceğim çünkü içine ışık tuttum ve bayağı toz tutmuş. Sistemi kasım 2020'de aldım ve o tarihten beri hiç temizlenmedi, termal macun yenilenmedi. Hazır tozları vs. almışken termal macunu da yenilemeli miyim?
Prime95 ile yaklaşık 5 dakika bir test yaptım, sonuç bu şekilde.

1642197143387.png

Kullandığım monitor programı anakartımın kendi sitesinden indirdiğim program, şimdiden teşekkürler.
Moderatör arkadaş konuyu dizüstü bilgisayarlara taşımış ne hikmetse, allah allah. :D

Selam arkadaşlar, bugün İtopya indirimlerinden SSD aldım. Geldiğinde takarken kasamı da temizleyeceğim çünkü içine ışık tuttum ve bayağı toz tutmuş. Sistemi kasım 2020'de aldım ve o tarihten beri hiç temizlenmedi, termal macun yenilenmedi. Hazır tozları vs. almışken termal macunu da yenilemeli miyim?
Prime95 ile yaklaşık 5 dakika bir test yaptım, sonuç bu şekilde.

Eki Görüntüle 1270215

Kullandığım monitor programı anakartımın kendi sitesinden indirdiğim program, şimdiden teşekkürler.
Moderatör arkadaş konuyu dizüstü bilgisayarlara taşımış ne hikmetse, allah allah. :D
Sicakliklar normal gorunuyor.
Önerdiğiniz macun var mı hocam?
Laptop ise Shin-Etsu veya Honeywell.

Arkadaş işlemcimi sormuş ben de cevapladım bilgi kirliliği nerede anlamadım. Teşekkürler yarın yaparım OCCT testini.
Bilgi kirliliği dediğim her sorunuzda konuya bilen bilmeyen insanların yazarak aklınızı karıştırması hocam. Ben size çözüm amaçlı başvurmanız gereken yolu detaylıca anlattım. Zaten sıcaklıklarınız tehlikeli seviyede değil ama 2 yılı geçmiş temizlenmemiş pc, eğer bilgisayarı açmışken detaylı temizler ve macun yenilerseniz bir daha açtığınızda sadece tozunu alırsınız olur biter. Aksi taktirde 1 yıl ya da 6 ay sonra macun ihtiyacınız artabilir. Eğer bilgisayarı işlemci konusunda zorlamadıysanız günlük 70 derece üzerine çıkmadıysanız işlemci üzerinde ki macun hala kurumamıştır zaten.

Hocam aslında aceleniz yok yani sürmeniz kesinlikle lazım! Denilecek bir şey yok ortada fakat sürerseniz daha iyi olur öyle söyleyeyim güzel bir MX-4 termal macunla yenileyin kasayı da azıcık temizleyin gözle görülür performans ve değerler göreceğinize inanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı