Termal macun yenilemek

southwest

Kilopat
SSD veya HDD modeli
Crucial BX500 240 GB / Seagate Barracuda 1 TB
Selam arkadaşlar, bugün İtopya indirimlerinden SSD aldım. Geldiğinde takarken kasamı da temizleyeceğim çünkü içine ışık tuttum ve bayağı toz tutmuş. Sistemi kasım 2020'de aldım ve o tarihten beri hiç temizlenmedi, termal macun yenilenmedi. Hazır tozları vs. almışken termal macunu da yenilemeli miyim?
Prime95 ile yaklaşık 5 dakika bir test yaptım, sonuç bu şekilde.

1642197143387.png

Kullandığım monitor programı anakartımın kendi sitesinden indirdiğim program, şimdiden teşekkürler.
Moderatör arkadaş konuyu dizüstü bilgisayarlara taşımış ne hikmetse, allah allah. :D

Arctic MX-4 2020 En Yüksek Performanslı Termal Macun 4 gr (AR-ACTCP00002B) | Teknobiyotik 2 3 kere kullanabilirsiniz bunu yani yaklaşık sizi 2 yıl götürür.
Sürmeyi bilmiyorsanız ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben genellikle 3. opsiyonu tercih ederim fakat kişiden kişiye göre değişir.
4gr ile en az 8 kez hem ekran kartı hem işlemci değiştirdim hocam 2-3'ten çok fazla yani. Metot olarak 5 nokta yada sadece ortaya sıkmak en iyisi.

Tamamdır sipariş vereyim teşekkürler, hazır işlemciyi yenilemişken ekran kartını da yenileyeyim. Eski macunu kolonya ile temizlesem bir sorun çıkar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı