Termal macunsuz PC'deki kasmalar termal macunla çözülür mü?

Swotloh

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir mallık yaptım, yeni işlemci aldım eski işlemciyi çıkarıp termal macununu kazıdım ve yeni işlemciye termal macunu sürmeden taktım. Sonra girdim baktım oyuna daha düşük FPS vermeye başladı ne oldu diye bakınca sıcaklık 100 derece olduğunu fark ettim ve direkt çıkardım. Diğer işlemciyi taktım ama o da termal macunsuz o da aynı şekili verdi FPS düştü sıcaklık 100 derece oldu. Termal macun alırsam sorun düzelir değil mi?

Not: Eski işlemci AMD Athlon X2 260 yeni işlemci AMD Phenom X2 550 ekran kartı R7 240 2 GB 16 GB DDR3 RAM anakart M4N68T-M

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bir mallık yaptım, yeni işlemci aldım eski işlemciyi çıkarıp termal macununu kazıdım ve yeni işlemciye termal macunu sürmeden taktım. Sonra girdim baktım oyuna daha düşük FPS vermeye başladı ne oldu diye bakınca sıcaklık 100 derece olduğunu fark ettim ve direkt çıkardım. Diğer işlemciyi taktım ama o da termal macunsuz o da aynı şekili verdi FPS düştü sıcaklık 100 derece oldu. Termal macun alırsam sorun düzelir değil mi?

Not: Eski işlemci AMD Athlon X2 260 yeni işlemci AMD Phenom X2 550 ekran kartı R7 240 2 GB 16 GB DDR3 RAM anakart M4N68T-M
Tabii ki düzelir. Donanım ısınırsa frekans düşürür bunun yükselmesi için ısının(sıcaklığın) düşmesi gerekir. Mastergel pro öneririm.

Usta.. Neden usta... Eğer kasmasının sebebi thermal thorttling ise diyeceğim 100 dereceyi gördü diyorsun. Paran var ise sıvı metal al yok ise onun için yeni bir konu aç.

Alman lazım ben 3 senelik termal macunumu yeniledim 20 kadar FPS arttı ve sıcaklık ortalama 80'lerden 60 civarına düştü.

Ben Zalman ZM-STC8 kullandım bayağı da memnunum.

Geri
Yukarı