Termal macunu değişimi sonrası yüksek sıcaklık

Nightmaree0

Hectopat
Dün arkadaş işlemci soğutucusunu söküp geri taktı ve bilgisayar sıcaklıktan açılmıyordu. Soğutucu ile işlemci arasındaki boşluk yüzünden kaynaklandığını düşünüp yeni termal macun aldı. Şimdi termal macunu yeniledi ve geri soğutucuyu taktı. Bu sefer bilgisayar açılıyor ancak boşta 54 derecedeyken Chrome girince 84 dereceye hatta 100 dereceye kadar çıkıyor. Oyuna girince işlemci frekansını düşürdüğü için kasmaya vs. başlıyor. İşlemci fiziksel olarak hasar almış olabilir mi?
Termal macun değişirken, eski termal macun kalıntılarını temizleyip yenisini yaptı. Technopat rehberindeki gibi soğutucuyu düzgün taktığına emin.
Bilgisayarda virüs olduğu ihtimali düşük bence. Değişmeden önce yine sıcak çalışıyordu ama boştayken normaldi değerler. Sonrasında da herhangi bir program silip, yükleme gibi bir şey yapmadı.

Dosya Ekleri

• 8.png
    8.png
    161,3 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:
Kötü bir macun kullandığınızı düşünüyorum. Reçeteyi buraya birakıyorum. Arctic Mx-4 (4 G) 2019 Edition - Yüksek Performans Termal Macun - n11.com.
Kötü bile olsa 100 dereceye kadar çıkacağını sanmıyorum çünkü eski kullandığı macun da aşırı iyi bir şey değildi.
Termal Macun Nasıl Sürülür? Kapanan bilgisayarı videoda düzelttik!
Bu video sana yardımcı olabilir örnek olması açısından koydum linki.
Macun düzgün sürüldü, bu videodaki gibi.

Ben de ucuza kaçıp CM'ın ucuz 20 TL'lik macunlarından almıştım. Laptop kullanıyorum bu arada. İşlemci kötü macun yüzünden Boost'a bile çıkamıyordu 100 dereceleri gördüm. Sonra Arctic MX-4 aldım 85leri geçmiyor cihaz. 85 derece civarlarında yükte Boost'a çıkabiliyor. O ürünü kullandıktan sonra ne bilgisayarım kapandı kendi kendine, ne aşırı sıcaklık gördüm. Kullanan biri olarak çok memnunum.

Ben de ucuza kaçıp CM'ın ucuz 20 TL'lik macunlarından almıştım. Laptop kullanıyorum bu arada. İşlemci kötü macun yüzünden Boost'a bile çıkamıyordu 100 dereceleri gördüm. Sonra Arctic MX-4 aldım 85leri geçmiyor cihaz. 85 derece civarlarında yükte Boost'a çıkabiliyor. O ürünü kullandıktan sonra ne bilgisayarım kapandı kendi kendine, ne aşırı sıcaklık gördüm. Kullanan biri olarak çok memnunum.
Tamamdır arkadaşa söyleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı