Termal macunu işlemciye geçtiği için iade edilmiyor

tolga2421

Femtopat
Daha fazla  
Bundan birkaç gün önce Trendyol-Tebilon satıcısı üzerinden MPK Ryzen 3 4100 işlemci aldım ancak işlemci internette yazanın aksine anakartımda çalışmadı ve iade ettim. Bunu yine Trendyol üzerinde yapmıştım ve öncesinde işe yaramıştı. Ancak bu sefer işe yaramadı. Fandaki termal macun işlemciye geçtiği için iade kabul etmeyeceklerini söylüyorlar.

1656518439376.png

Bu konuda ne yapabilirim? Bir önceki işlemci kabul edilmişken bunun edilmemesiyle şoka uğradım.
Ayrıca konuyu satıcının iletişim numarasını arayarak sorduğumda ise termal macunu ve kutusu açılmış şeyi nasıl sıfır olarak kişilere satabiliriz dediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan birkaç gün önce Trendyol-Tebilon satıcısı üzerinden MPK Ryzen 3 4100 işlemci aldım ancak işlemci internette yazanın aksine anakartımda çalışmadı ve iade ettim. Bunu yine Trendyol üzerinde yapmıştım ve öncesinde işe yaramıştı. Ancak bu sefer işe yaramadı. Fandaki termal macun işlemciye geçtiği için iade kabul etmeyeceklerini söylüyorlar.

Eki Görüntüle 1435647

Bu konuda ne yapabilirim? Bir önceki işlemci kabul edilmişken bunun edilmemesiyle şoka uğradım.
Ayrıca konuyu satıcının iletişim numarasını arayarak sorduğumda ise termal macunu ve kutusu açılmış şeyi nasıl sıfır olarak kişilere satabiliriz dediler.
Sana nasıl sattıysa öyle satacak soruya bak ya... Müşteri hizmetleri ile iletişime ilk çözüm bu.

Satıcı haklı kendince sen açtıktan sonra o ikinci el olmuştur ancak sen sıfır olarak satabilirsin. Satış sözleşmesi ve Trendyol iade şartlarına bak orada yazan neyse odur. İade edebilirsin belki.

Tüketici hakem heyeti 👍 Hiç boşuna satıcı duyarı kasmayın. 15 gün içinde koşulsuz geri alması gerek. İsterse 13 gün kullansın. Sözleşme de, iade kapsamında olmayan bir ürün değil. Ben işlemcinin kutusunun ırzına geçtim, iade ettim geri aldılar. Termal macun yüzünden mi geri iade olmayacak saçmalık.

Trendyol kadar rezil bir satış yeri yok aynı olay benim başıma geldi. Trendyol'dan Airdots Pro aldım ve bana Airdots 3 yolladılar. İade etmeye çalıştığımda tekrar satışa uygun değil diye iptal ettiler. Trendyol asistana bağlandım ve durumumu açıkladım ve bana dalga geçer gibi "ürünü açtınız mı?" diye cevap verdiler. Ben de ürünün kutusu Airdots idi içini açtığımda Airdots 3 çıktı dedim ve bana yapabilecekleri bir şey olmadıklarını söylediler. Normal şartlarda 14 gün koşulsuz şartsız iade etme hakkınız var bunu dile getirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı