Termal soğutucu ped önerisi

Bu termal padlerin kalınlığı çok önemli mi peki
Önemli tabii ki. Eğer çok ince olurlarsa ısı iletim özellikleri kalmıyor, eğer çok kalın alırsan chipset'e sürülü olan termal macuna baskı az olduğundan yine sıcaklık problemleri yaşıyorsun.

Kafam karıştı şimdi :D Hangisini almalıyım? Yani acil desem yeridir, çünki baya aksattım, durumu berbat pedlerin. İşlevi yok şuanki pedlerin, overheat yapıyor o derece.

Kafam karıştı şimdi :D Hangisini almalıyım? Yani acil desem yeridir, çünki baya aksattım, durumu berbat pedlerin. İşlevi yok şuanki pedlerin, overheat yapıyor o derece.
0.75mm bulmak gerçekten zor, yanlış yönlendirmek istemiyorum sizi işin açıkçası ama eğer kart çok fazla ısınıyorsa 1mm olan modellerden birini alıp kaliteli bir macunla bakımını yapmaktan başka çare yok gibi gözüküyor.

Daha önce arkadaşların dedikleri gibi problem yaşayanlar olmuş ama termal pad kalınlığı yüzünden mi termal macun yüzünden mi emin olamadım.

Termal ped değiştirmeyi önermiyorum ve fabrikasyon kaliteli ped bulamazsın.
Katılmıyorum bu görüşünüze, Artic, Gelid ve ya Thermalright markaların termal padleri stok ürünlerden çok çok daha iyi. 3000 serileri için VRAM sıcaklıklarında en az 20 derece fark oluyor.

Eski kartlar konusunda bir fikrim yok ama arkadaşın termal padler zaten anlattığına göre bitmiş, şuan ne alsa işine yarar.

Katılmıyorum bu görüşünüze, Artics, Gelid veya Thermalright markaların termal padleri stok ürünlerden çok çok daha iyi. 3000 serileri için VRAM sıcaklıklarında en az 20 derece fark oluyor.

Eski kartlar konusunda bir fikrim yok ama arkadaşın termal padler zaten anlattığına göre bitmiş, şu an ne alsa işine yarar.

Fabrikasyon ped kalitesine saydığınız ürünler denk değil.

Fabrikasyon ped kalitesine saydığınız ürünler denk değil.
Thermalright ürünlerde 12.8 W/mK gibi bir değer var stok ürünlerde özellikle böyle eski kartlarda bu değerlerde bir termal pad olacağını düşünmüyorum.

RTX 3000 serisi için bir kaç tane örnek atıyım size;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı