Termal thermal grizzly carbonaut laptop için uygun mudur?

İçinden bir pad çıkıyor sanırım diğerini yaklaşık 4 kere kullanabilirsiniz. Miktar mı özellik mi sizin kararınız.
En iyi soğutma performansı hangisinde ise o. Teknik olarak pad çok daha iyi. Ama kullananlar varsa onlardan bilgi almak en mantıklısı. Zaten Kryonaut da oldukça iyi.

Hocam ne yaptınız kullandınız mı bu üründen? Bende MSI GP63 için termal macun bakıyorum ve bu termal pad işi aklıma baya yattı diyebilirim.
Kullanmadım hocam izlediğim ve araştırdığım kadarıyla termal iletkenlik değeri sıvı metal ile neredeyse aynı da olsa aynı sonucu vermiyor. Ancak deneyebilirsiniz yine de. Bunun yerine Cooler Master Mastergel Maker Nano alabilirsiniz ya da illa Kryonaut isterseniz o da olur.

Sizin aldığınız bir ürün var mı? Sıcaklıklar 85 derecenin altında olsunda gerisi önemli değil. Şu anda bilgisayarım GPU ve CPU da undervolta rağmen throttle yapıyor. Sahte kryonaut aldık o yüzden MX4'den kötü performans veriyor. Aklımda carbonaut ve MasterGel maker nano var. Olmadı Zalman ZM-STC8 alırım.

Sizin aldığınız bir ürün var mı? Sıcaklıklar 85 derecenin altında olsunda gerisi önemli değil. Şu anda bilgisayarım GPU ve CPU da undervolta rağmen throttle yapıyor. Sahte kryonaut aldık o yüzden MX4'den kötü performans veriyor. Aklımda carbonaut ve MasterGel maker nano var. Olmadı Zalman ZM-STC8 alırım.
Ben Kryonaut kullanıyorum ancak ilk hafta sonrası sıcaklıklar pump-out sebebiyle eski hâle dönüyor. Benim de şu an aklımdaki macun Zalman ZM-STC8 veya MasterGel Maker Nano.

Ben kryonaut kullanıyorum ancak ilk hafta sonrası sıcaklıklar pump-out sebebiyle eski hâle dönüyor. Benim de şu an aklımdaki macun Zalman ZM-STC8 veya MasterGel maker nano.

Anladım hocam ben Zalman ZM-STC8 alacağım gelişmeleri haber veririm. Benim laptopumda 8750H ve GTX 1070 var.

Anladım hocam ben Zalman ZM-STC8 alacağım gelişmeleri haber veririm. Benim laptopumda 8750H ve GTX 1070 var.
Merakla bekliyorum hocam. Macunun viskoz olması umarım bana da size de yardımcı olur.

Merakla bekliyorum hocam. Macunun viskoz olması umarım bana da size de yardımcı olur.

Hocam termal macun değişimini yaptım (Zalman ZM-STG9 vardı) sıcaklıklar düştü ama hala beklediğim performansı alamamıştım. Sonra bilgisayarın içini tekrar açtım ve ekran kartında ufak bir kısmının macunlanmadığını gördüm oraya biraz daha koydum işlemciye tekrar ufak bir miktar koydum ve laptopun fanlarını temizledim. Fan çıkışları bayağı tıkalıymış çıkışları temizleyince fanların sesi değişti ve şu anda otomatik fan ayarlarında oynuyorum ekran kartım RDR2 de 70-80 derece ve işlemcide 70-80 derecelerde takılıyor. Cooler Boost açtığımda ise ekran kartı 65-75 derecelerde işlemci ise gene 70-80 de takılıyor.

Hocam termal macun değişimini yaptım (Zalman ZM-STG9 vardı) sıcaklıklar düştü ama hala beklediğim performansı alamamıştım. Sonra bilgisayarın içini tekrar açtım ve ekran kartında ufak bir kısmının macunlanmadığını gördüm oraya biraz daha koydum işlemciye tekrar ufak bir miktar koydum ve laptopun fanlarını temizledim. Fan çıkışları bayağı tıkalıymış çıkışları temizleyince fanların sesi değişti ve şu anda otomatik fan ayarlarında oynuyorum ekran kartım RDR2 de 70-80 derece ve işlemcide 70-80 derecelerde takılıyor. Cooler Boost açtığımda ise ekran kartı 65-75 derecelerde işlemci ise gene 70-80 de takılıyor.
Hocam yaklaşık 5-10 derece fark oldu o zaman. İlk macun değişiminiz ise bu fark normal. Benim macun 2-3 aylık bu kadar fark göremem herhalde. Ancak viskoz olması ve pump-out etkisi az olması büyük bir fark da yaratabilir. Yarın deneyeceğim muhtmelen fiyatı oldukça uygun STC-8'in.

Hocam yaklaşık 5-10 derece fark oldu o zaman. İlk macun değişiminiz ise bu fark normal. Benim macun 2-3 aylık bu kadar fark göremem herhalde. Ancak viskoz olması ve pump-out etkisi az olması büyük bir fark da yaratabilir. Yarın deneyeceğim muhtmelen fiyatı oldukça uygun stc-8'in.

Laptopu 2. el olarak yeni aldım, daha önceki arkadaş 6 ay önce bakımlarını yaptığını söyledi. Termal macunun pump outu yok gibi duruyor, uygulaması ve yayması çok basit ve 100 TL'ye 4 grlık macun alıyorsun. MX-4'ün biraz daha iyisi. Bakalım ne kadar süre kurumadan kalabilecek.

Geri
Yukarı