Çözüldü Terminal Python komutu hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EYPHR

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Terminalde dosyamın içindeki py dosyasını açmaya çalışıyorum fakat şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

1646238168980.png

Bir de komutumun başına Python3 koyup dosya adını yazıp açmaya çalıştım ama bu sefer de typeerror hatası ile karşılaşıyorum. ( py dosyamın içinde yazdığım kodda herhangi bir sorun olmadığına %100 eminim)

Çözüm
Kankam Python3 Linux'una kurmayı deneyebilirsin ya da paketleri güncelle ben sorunları böyle çözüyordum.
Daha önce terminalden Python3 çalıştırmadıysan böyle hatalar olabilir.
birde çalıştıracagın dosyayı böyle çalıştır
python3 dosya_adi.py
Kankam Python3 Linux'una kurmayı deneyebilirsin ya da paketleri güncelle ben sorunları böyle çözüyordum.
birde çalıştıracagın dosyayı böyle çalıştır
python3 dosya_adi.py

Çözüm
Terminalde dosyamın içindeki py dosyasını açmaya çalışıyorum fakat şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Eki Görüntüle 1320788

Bir de komutumun başına Python3 koyup dosya adını yazıp açmaya çalıştım ama bu sefer de typeerror hatası ile karşılaşıyorum. ( py dosyamın içinde yazdığım kodda herhangi bir sorun olmadığına %100 eminim)
Dosya sanırım Python 2 ile yazılmış. Python 2 artık desteklenmiyor. Olacağını sanmam ama kök kullanıcı olarak apt install python2 deneyebilirsin. Ayrıca şu linkteki adımları deneyebilirsin: Using EoL Python Versions on Kali | Kali Linux Documentation Kali'nin kendi sitesinden.

Bir de çalıştıracagın dosyayı böyle çalıştır.
Python3 dosya_adi.py

Python3 bilgisayarımda kuruluydu ve dediğin gibi Python3 yazarak açmayı denedim ve kodumun içindeki print komutunun en başında çalışması gerekiyorken çalışmamıştı, güncellemelerim tam sanıyordum meğerse değilmiş. Güncellemeleri yaptım ve sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı