Çözüldü Terraria açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaEfe07

Picopat
Daha fazla  
Oyna tuşuna basıyorum, sonra altta Terraria açık gösteriyor 3 saniye sonra kapanıyor. İnternetteki çoğu şeye denedim fakat işe yaramadı.

Çözüm
Birkaç farklı şey deneyelim o halde.

Dahili ve harici ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp verdiğim linklerden güncelleyin. Hangisini daha önce kaldırıp güncelleyeceğiniz rehberde yazıyor.

Oyun klasörünü istisnalara eklemeyi deneyin. Türkçeye çevirecek vaktim maalesef yok fakat anlatım yeterli olmalı.

Olmazsa aşağıdaki dosyayı paylaşın. Birkaç saat sonra inceleyebilirim yalnız, bu sırada da oyunu silip yüklemeyi deneyebilirsiniz.
C:\Users\Arda Efe\AppData\Local\Microsoft\CLR_v4.0_32\UsageLogs\Terraria.exe.log
Bunu kurup öyle dener misiniz?

Bunu kurmayı deneyin.

Elle DLL dosyası atmış mıydınız? Oyunu kısayol değil de kurulu olduğu, Steam konumundan çalıştırmayı deneyin. Olmazsa alttaki klasörü masaüstüne taşıyıp biraz bekleyin, öyle girmeyi deneyin oyuna.
C:\Users\Arda Efe\Documents\My Games\Terraria

".NET Framework 4.8 veya sonraki bir güncelleştirme bu bilgisayarda zaten yüklü."
Diyor kurmayı denediğimde. İkinciyi deneyeyim şimdi.
Elle DLL dosyası atmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözülmedi ancak artık hata alıyorum, bir bakar mısınız?

1620635181886.png

Oyun dosyalarını doğruladım, yine beyaz ekran gözüküyor.

XNA kaynaklı ya. Aslında kurmuştuk fakat şöyle yapalım. Tekrar çift tıklatın araca, açılınca repair seçeneğini seçin. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Terraria konumundaki xnafx40_redist.msi ile de deneyebilirsiniz. Aynı dosyadır büyük ihtimalle. Olmazsa oyunu silip yüklemeyi deneyin.

Hala beyaz ekran var, düzelmeyecek gibi gözüküyor :/
Az önce Client crashlog diye bir dosya sildim, yine düzelmedi.

Crash log silmek düzeltmemeli zaten, çökme verileri depolanıyor orada. Oyunu yine açmaya çalışıp o çökme dosyalarını atın bakalım, belki oradan farklı bir şey çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı