#TeşekkürlerErdoğan tagı Twitter'de gündemde

Ya abi anlamıyorum CHP arttırın asgari ücreti dedi, 5 bin TL dediler ki bu asla yapılamaz. TL bazında tarihi bir artış oldu ama dolar bazında geçen seneki yıllara göre düştü. CHP için söylüyorum hem asgari ücreti arttırın deyip arttirdiktan sonra bu artış bir ise yaramaz demek neyin siyaseti?

Son düzenleyen: Moderatör:
@znmeda asgari ücretin artırılması gerektiğini sokaktaki hayvanlar bile söylüyordu zaten. Önemli olan ne kadar arttırılacağıydı. Sen gidip geçen seneden 102 dolar daha düşük asgari ücret verirsen tabii ki eleştirirler.

İşin farklı bir konusuna bakarsak şu anda muhalefet ana partisinin bu tür olumsuzlukları sürekli göz önünde tutması oldukça normal. Bir sonraki seçimde hala gözünü açamayan insanlara gözünü açtırtıp ona göre oy kullanmalarını sağlamaya çalışıyorlar. Siyasette oldukça normal bir şey.

@znmeda Venezuela'da da tarihi artış olmuş. Yaklaşık 110 bin bolivar. Helal be Maduro 👏

Ekran Görüntüsü (112).png

Erdoğan'ın asgari ücret açıklamasından sonra Twitter'de bu tag gündem oldu. Asgari ücretten alınan gelir ve damga vergisi de kaldırıldı, yaklaşık olarak 450 TL gibi bir ücret. Asgari ücretin artması ne yazık ki bir işe yaramayacak, özgür demirtaş'ın da dediği gibi 2-3 ay sonra belli olacak.

Eki Görüntüle 1243688

Hangi işletmede bu düzeyde ödeme yapabilecek para var ki? İşsizlik zaten sıkıntıydı şimdi her yer işsiz kaynayacak. Üzücü bir durum. Kontrolsüz zamlanmış bence biraz.

Ya abi anlamıyorum CHP arttırın asgari ücreti dedi, 5 bin TL dediler ki bu asla yapılamaz. TL bazında tarihi bir artış oldu ama dolar bazında geçen seneki yıllara göre düştü. CHP için söylüyorum hem asgari ücreti arttırın deyip arttirdiktan sonra bu artış bir ise yaramaz demek neyin siyaseti?
Ekonomi hakkında en ufak bilgin yok, yorum yapma.

Yeni konular

Geri
Yukarı