Tesfir önerisi

Timur58

Hectopat
Makaleler
1
Herkese merhabalar, Kur'an Kerim meali anlamak için hangi tesfir hangisi okumalı? Benim bildiğim Diyenet tesfir çok iyi diyenler var bir de Seyyid kutup tesfir ve kurtabii tesfir bilmiyorum hangi tesfir önerirsiniz?
Bir de bildiğim kadar tesfir ustalık işidir diyenler de varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kur'an-ı Kerim Şifa Tefsiri

Benim okuduğum tefsir bu. Anlaşılır ve sade bir şekilde anlatıyor. Tabii tefsir tek kitapla olmaz, sizin de bazı noktalarda araştırma yapmanız gerekir. Diyanetin tefsirini de alsanız, benim dediğim tefsiri de alsanız tek kitaba bağlı kalmamanızı öneririm. Çünkü bazı cümleler yanlış anlaşılabiliyor.

Herkese merhabalar, Kur'an Kerim meali anlamak için hangi tesfir hangisi okumalı? Benim bildiğim Diyenet tesfir çok iyi diyenler var bir de Seyyid kutup tesfir ve kurtabii tesfir bilmiyorum hangi tesfir önerirsiniz?
Bir de bildiğim kadar tesfir ustalık işidir diyenler de varmış.
Tefsirle boşa zaman kaybedeceğine Kur'an'ın kendisini okuman senin için daha iyi olur. İşi daha da ileriye götürme gibi bir çaban varsa Arapça öğren. Orta derece Arapça bilgiye sahibim. Kur'an'daki ayetlerin bir kısmını Arapça okuyorum ve sonra kendim Türkçe'ye çeviriyorum. Hedefim 1 yıl içinde bütün Kur'an'ı Türkçe'ye çevirmek. Kur'an'ı Arapça okurken şunu fark ettim: Meal okumaktan daha iyi. Çünkü kendin Türkçe'ye çevirdiğin zaman daha aklında kalıcı oluyor. Bir de Kur'an'da çok kelime tekrarı da mevcuttur. Bu işini kolaylaştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı