Tesisatımı yenilemeli miyim?

finnstc

Hectopat
Türk Telekom kullanıyorum, son 1 aydır kopmalar yaşıyordum. 16 Mbps hız almama rağmen 12 Mbps'e düşürdüler. Müşteri hizmetlerini aradığımda tesisatınızda sıkıntı olabileceği söylendi. Gördüğünüz gibi DSL istatistiklerim böyle. Tesisatımı yenilemeli miyim?

Screenshot_340.png

Son düzenleyen: Moderatör:
16 Mbps hızda kopma yaşadığınız için muhtemelen 12 Mbps hıza düşürmüşlerdir. Bu değerlerde kopma yaşamamanız gerekiyor.
Altyapınızı sorgular mısınız? Bölgenizde sadece ADSL altyapısı varsa değerler çokta kötü değil. Fakat VDSL altyapısı var ise değerler kötü.

16 Mbps hızda kopma yaşadığınız için muhtemelen 12 Mbps hıza düşürmüşlerdir. Bu değerlerde kopma yaşamamanız gerekiyor.
Altyapınızı sorgular mısınız? Bölgenizde sadece ADSL altyapısı varsa değerler çokta kötü değil. Fakat VDSL altyapısı var ise değerler kötü.
Bölgemde sadece ADSL altyapı var. Sorguladığım adres olarak sorguladığım zaman bir şey gözükmüyor ancak numara olarak sorgulayınca 16 Mbps alabileceğim yazıyor. Ayrıca 3 gündür kopmalar yaşıyorum. Hatta 30 dakika önce kopma yaşadım.

Screenshot_342.pngScreenshot_341.png

Geri
Yukarı