Tesla hakkında ne düşünüyorsunuz?

Almazdım, buradaki fiyatına Alman arabası almayı tercih ederdim.

Malzeme kalitesini beğenmiyorum ve izlediğim videolardan dolayı sürüş deneyimini eksik buluyorum; motorun sesi çıkmayınca hız ve fren mesafesinde sorun yaşayacağımı düşünüyorum ancak firmanın otonom sürüş sistemi kaliteli.

Sizce Tesla markası (genel olarak) nasıl arabalar çıkartıyor? Başarılı mı performans, konfor, güvenilirlik konusunda? Mesela model 3'e ayırabilecek paranız olsa alır mıydınız ya da başka bir Tesla modeline?

Tesla çok başarılı bir marka ama Türkiye'de alınmaz Amerika'da alacak olsam model 3 değil model X veya model s alırım.

Elon amcamiz daha az egolu olsaydi bu kadar hisse kaybetmemis olacakti ve 5 yil sonrasinin en buyuk silikon devi olacakti. Ama bu gidisle sadece 10 yil sonra ismini bile duymayacagimiz bir sirket niteliginde.
Otonom konusuna gelince Volvo'ya ve bu islerle ilgilenen butun firmalara ders niteliginde bir sistemleri var ve guncellemeye devam ediyorlar.
Param olsa model s kirmizi Full paket alirdim.

1 trilyon dolar değeri olan çok başarılı bir markanın 10 yıl sonra ismini duymican he çok komiksin.

Bolu civarında kendi şarj ünitelerinin montajına başlamış. Sektöre yön vermesi abartılmadığının kanıtı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı