Tesla Model S, Otopilot Modundayken Kaza Yaparak 2 Kişinin Ölümüne Yol Açtı

Dryus

Kilopat
Katılım
13 Eylül 2015
Mesajlar
3.881
Makaleler
10
Çözümler
16
Yer
Dublin
Bağıra bağıra söylüyorlar direksiyondan ellerinizi çekmeyin ve sürücü koltuğuna oturun diye. Kendileri kaşınmış olan olmuş. Tesla'nın olayda bir suçu yok.
 

Cruslan

Hectopat
Katılım
6 Temmuz 2018
Mesajlar
5.906
Makaleler
13
Çözümler
47
Yer
F-22 Raptor
Arabanın her yerine "Direksiyonu bırakmayın." diye uyarı koyarlar, direksiyonu bırakınca algılasın diye sensör koyarlar ancak bazı hıyarlar sağ olsun o sensörü de manipüle edip kazaya karışınca ne yaparsan yap böyle oluyor.
 

mhurkan

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
1.304
Çözümler
12
Yer
Büyük İzmir İmparatorluğu
@Ali Güngör Bu aralar çok troll başlık atıyorsan başkan.
Troll, click bait ... ne ararsan var. Raytingleri mi düşüyor ne? 🤣

Tesla otomobilleri alırken, imzaladığınız sözleşmede otopilot devrede iken direksiyon kontrolünü bırakmayacağım diyorsunuz. O nedenle Teslaya ciddi bir yaptırım olmayacaktır.

Ancak 1-2 davada (hala devam eden) Teslanın, otopilot konusunda yeterli uyarı ve güvenlik önlemi almadığı için ceza alması bekleniyor. Bir çok üründe olduğu gibi Tesla araçlarda da direksiyonu bıraktığınızda, konsantrasyonunuz azaldığında sizi uyaran sistemler var. Hatta direksiyona dokunmazsınız belli bir süre sonra araç sağa çekip duruyor ve 4'lülerini yakıyor (Bizzat deneyimlediğim bir olay)

Peki şoför koltuğuna oturmadan nasıl gidiyor bu arabalar? Teslanın bir beta programı var. Otopilot verilerini merkese gönderiyorsun ve onlarda bunları analiz edip sistemi güncelliyor vs. İşte bu şekilde otopilotu, gerçekten "%100 insan faktörü olmadan" aktive edebiliyorsun. İşte bir çok davada, "Kullanıcıların basit bir kaç işlemle bir güvenlik uyarısını/önlemini iptal edebiliyor olması Tesla araçların güvenirliliğini azaltmaktadır" tezi üzerine kurulu.

Muhtemelen bir güncelleme ile Tesla, %100 otopilot olayını, "geçici bir süre" askıya alacaktır.
 
Son düzenleme:
Yukarı