Tesla Model S, Otopilot Modundayken Kaza Yaparak 2 Kişinin Ölümüne Yol Açtı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Tesla Model S

Bir Tesla aracı otomatik pilotla seyir halindeyken ölümlü kazaya karıştı. Elon Musk’ın şirketi Tesla, daha önce de yaşadığı otomatik pilot kazanlarından birini yaşadı. KHOU, Wall Street Journal ve Reuters, 2019 üretimi Model S’in, sürücü koltuğunda kimse yokken Houston’ın kuzeyindeki bir ağaca çarptığını ve kazada iki kişinin öldüğünü bildirdi. Kazanın ardından yapılan açıklamada, aracın içinde bulunan […]

Devamı: Tesla Model S, Otopilot Modundayken Kaza Yaparak 2 Kişinin Ölümüne Yol Açtı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Otopilot daha çok erken, deneysel bir özellik. İnsanlar neyine güveniyor da aracı tamamen kendi haline bırakıyor anlamış değilim. Şirket o kadar diyor, otopilota aldığınızda aracın kontrolü yine de elinizin altında olsun diye.

Yakınlarına baş sağlığı diliyorum, araç sahiplerine de teknolojiye bu kadar güvenmemelerini rica ediyorum.

Otopilot daha çok erken, deneysel bir özellik. İnsanlar neyine güveniyor da aracı tamamen kendi haline bırakıyor anlamış değilim. Şirket o kadar diyor, otopilota aldığınızda aracın kontrolü yine de elinizin altında olsun diye.

Yakınlarına baş sağlığı diliyorum, araç sahiplerine de teknolojiye bu kadar güvenmemelerini rica ediyorum.
Zaten %100 otopilot yasal değil aktif edemezler. Olacak olan kaza varsa yapay zeka bunu engelleyemez sonuçta. Bir sürü kazadan kurtarıyor ama onlar haber olmuyor nedense.

Zaten %100 otopilot yasal değil aktif edemezler. Olacak olan kaza varsa yapay zeka bunu engelleyemez sonuçta. Bir sürü kazadan kurtarıyor ama onlar haber olmuyor nedense.
Sorun, insanların otopilota fazla güvenmesi.
Tesla'nın otopilot kazalarına bakarsanız çoğunluğu insanların aracın kontrolünü tamamen bırakmalarından kaynaklı.

Geri
Yukarı