Test çözerken sıkılmamak için tavsiyeler

Ghostrust

Hectopat
Daha fazla  
Türkçe sınavından 55 aldım ve biraz moralim bozuldu. Size danışmak istedim. 8. sınıfım, kursa gitmiyorum ve evden çalışmaya başlayacağım.

Soru çözmek istiyorum ama bende şöyle bir sorun var; ben soru çözerim çözmesine ama sonra bu ne ya deyip kalkar giderim, o yüzden nasıl bunu aksatmadan yapabilirim onu öğrenmem lazım. Belki bir tavsiye verirsiniz, sırf bu yüzden şu an soru çözmüyorum. Tavsiyeniz var mı?

Aralıklarla çözün ve aralarda sevdiğiniz müzikleri deneyin. Bu aralık süreleri ve sıklığı kişiden kişiye değişir. Ayrıca soru çözerken etrafta dikkat dağıtıcı şeyler olmamalı. Bir diğer önerim ise gün sonunda ödüllendirme sistemi.

Türkçe sınavından 55 aldım ve biraz moralim bozuldu. Size danışmak istedim. 8. sınıfım, kursa gitmiyorum ve evden çalışmaya başlayacağım.

Soru çözmek istiyorum ama bende şöyle bir sorun var; ben soru çözerim çözmesine ama sonra bu ne ya deyip kalkar giderim, o yüzden nasıl bunu aksatmadan yapabilirim onu öğrenmem lazım. Belki bir tavsiye verirsiniz, sırf bu yüzden şu an soru çözmüyorum. Tavsiyeniz var mı?
Pomodoro vb. teknikler veya kendine bir rekabet ortamı oluşturman gerek, bir WhatsApp grubu kur çalışkan arkadaşlarınla. Çalışmaya başladığında yazsın herkes. Ben öyle yapıyordum 8'de böylece "bak onlar çalışıyor, git sen de çalış" psikolojisi uyandırıyordum kendimde.

Yeni konular

Geri
Yukarı