Testi sallayıp gerçekten çözmüş gibi yapmak

agent345

Centipat
Daha fazla  
Yarın biyoloji dersimiz var ve yapmam gereken yaklaşık 370 tane soru var. Bir gecede hepsini tane tane okuyup çözemem. Sallayarak yapayım desem hocamız öyle bir hoca ki kitabı eline alıyor, kıvırıyor, sallıyor, yahu adam kitabı koklayıp nusret gibi tokatlıyor! Sonra da dönüp diyor ki, bu testi gerçekten çözmemişsin. Nasıl anlıyor bilmiyorum ama dediği doğru çıkıyor. Bu testleri sallayıp çözmüş gibi biraz çizsem, kitabı da kıvırıp bastırsam anlar mı?

Bir gecede hepsini çözemezsiniz evet, ama hepsini sallayamazsınız da.
Birincisi, salladığınız anlaşılır. İkincisi, tamamen vakit kaybı.
Bu durumda maalesef gerçeği söylemeniz en iyisi olacaktır.

Yarın biyoloji dersimiz var ve yapmam gereken yaklaşık 370 tane soru var. Bir gecede hepsini tane tane okuyup çözemem. Sallayarak yapayım desem hocamız öyle bir hoca ki kitabı eline alıyor, kıvırıyor, sallıyor, yahu adam kitabı koklayıp nusret gibi tokatlıyor! Sonra da dönüp diyor ki, bu testi gerçekten çözmemişsin. Nasıl anlıyor bilmiyorum ama dediği doğru çıkıyor. Bu testleri sallayıp çözmüş gibi biraz çizsem, kitabı da kıvırıp bastırsam anlar mı?

Maşallah nasıl hocan varsa. Dürüst ol bence. Bir de bugüne kadar neden yapmadıysan.

Her sayfanın ilk üç sorusuyla son iki sorusunu yap, 370 sorudan 100-150 arasında soru salla maksimum. Hocalar genellikle ilk sayfalara ilk sorulara, son sayfalara son sorulara bakalarlar unutma.

Kaçıncı sınıfsın? Eğer 11'sen sayısal işlem olmadığı için altını çizer işaretler geçersin, ama diğerlerinde tutmaz. Yapmadım de, en fazla 1dk azarlar. Unutursun onu da.

Ortadaki sorular kokarsa ne yapmalı?
Her soruyu doğru yapabilecek bir kapasitede öğrenci değil zaten, bu yüzden her sayfadan ilk üç soru ve son iki soruyu doğru yap dedim. Yüzde yüz başarı getirecek bir yöntem değil ama illa sallayacaksa bir şeyler, denemeye değer. Sınıfta ki öğrenci sayısını ve hocanın disiplinini sayarsak sadece onun kitabını dakikalarca inceleyeceğini sanmıyorum. Diğer öğrencilerede zaman ayırmalı.

Geri
Yukarı