Tetanos aşısı oldum

Drodi

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  

Tetanos aşısı oldum, sonucunda neler oldu?​

Aşıyı olalı 2 saat falan oluyor. Bana aşıyı vuran hemşire, aşının 2 yıl koruduğunu söyledi ve aşının vurulduğu gün banyo yapmamam gerektiğini söyledi.

Yapılırken acıdı mı?​

Hayır, sivrisinek ısırıyor gibi bir his geldi. Şunu söyleyeyim; yapılırken acımıyor, korkmanıza gerek yok.

Yapıldıktan sonra neler oldu?​

Aşı yapıldıktan sonra sağlık ocağından çıkarken kolum ağrıdı, yani vurulurken bir şey yoktu fakat vurulduktan sonra bir ağrı oldu. Daha sonra tansiyonum düştü, midem bulandı. Fakat bu psikolojik bir şey veya bünyeye göre değişiyor. Sizde olmayabilir, yani korkmanıza gerek yok. Olsa bile birkaç dakika sonra inşallah geçecektir.

Şu an neler oluyor?​

Sadece kolum ağrıyor, çok şükür şu anlık bir şey yok. İnşallah kötü bir şey olmaz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler, www.technopat.net"te insanlara derdimi anlatmayı, sorular sormayı, insanlara yardım etmeyi ve yaşadığım olayları anlatmak çok hoşuma gidiyor. Allah'a emanet olun. herkese hayırlı ve sağlıklı günler dilerim.

Tetanos aşısı oldum, sonucunda neler oldu?​

Aşıyı olalı 2 saat falan oluyor. Bana aşıyı vuran hemşire, aşının 2 yıl koruduğunu söyledi ve aşının vurulduğu gün banyo yapmamam gerektiğini söyledi.

Yapılırken acıdı mı?​

Hayır, sivrisinek ısırıyor gibi bir his geldi. Şunu söyleyeyim; yapılırken acımıyor, korkmanıza gerek yok.

Yapıldıktan sonra neler oldu?​

Aşı yapıldıktan sonra sağlık ocağından çıkarken kolum ağrıdı, yani vurulurken bir şey yoktu fakat vurulduktan sonra bir ağrı oldu. Daha sonra tansiyonum düştü, midem bulandı. Fakat bu psikolojik bir şey veya bünyeye göre değişiyor. Sizde olmayabilir, yani korkmanıza gerek yok. Olsa bile birkaç dakika sonra inşallah geçecektir.

Şu an neler oluyor?​

Sadece kolum ağrıyor, çok şükür şu anlık bir şey yok. İnşallah kötü bir şey olmaz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler, www.technopat.net"te insanlara derdimi anlatmayı, sorular sormayı, insanlara yardım etmeyi ve yaşadığım olayları anlatmak çok hoşuma gidiyor. Allah'a emanet olun. Herkese hayırlı ve sağlıklı günler dilerim.

Zamanında bende olmuştum. Uyurken kolunuz üstüne çok yatmayın. Kolunuzun ağrısı 1 gün sonra falan daha da ağırlaşabilir. Kolunuzu kaldırmakta bile zorlanabilirsin. Bende öyle olmuştu. Tabii dediğiniz gibi bünyeye göre değişir.

Neden röportaj gibi ve önemli bir şeymiş gibi yazmışsınız anlamadım. Basit bir şey.
Aşıyı olmadan önce panik yapan insanlarımız var, onlara bir açıklama yapmak istedim, hepsi bu.

Zamanında bende olmuştum. Uyurken kolunuz üstüne çok yatmayın. Kolunuzun ağrısı 1 gün sonra falan daha da ağırlaşabilir. Kolunuzu kaldırmakta bile zorlanabilirsin. Bende öyle olmuştu. Tabii dediğiniz gibi bünyeye göre değişir.
Evet haklısınız.

Geri
Yukarı