Tetanos aşısı olmak gerekir mi?

Mekanik12345

Kilopat
Daha fazla  
Ben bu ara bisiklet sürmeye başladım ama dün bisiklet bacagımı birkaç kere çok az çizdi uzun süre sürmedigim için paslıydı şahsen. Paslı yer mi çizdi normal demir mi çizdi fark etmedim. Ablamın eşi doktor, ona sordum tetanos olur muyum diye o yaralardan sıkıntı olcagını sanmıyorum dedi ama ben kıllandım. Bir de yaz boyu süreceğim illaki çizilcek. Saglık ocagına gitsem aile hekimleri vuruyor mu aşı? Net bir şey bulamadım nette bilgi olarak. Bir de ben son ortaokulda oldum üstüne bir daha olsam zararı olur mu? Net hatırlamıyorum çünkü.

Zaten 3 doz oluyor. En son yapılan dozun ne zaman olduğunu söylersen ona göre bir fikir verebilirler. 10 yıl geçerliliği olan bir aşı. Yalnız bir hafta boyunca ağrı çekmeye hazır ol derim.

Zaten 3 doz oluyor. En son yapılan dozun ne zaman olduğunu söylersen ona göre bir fikir verebilirler. 10 yıl geçerliliği olan bir aşı. Yalnız bir hafta boyunca ağrı çekmeye hazır ol derim.

Dostum en son ortaokulda oldugumu hatırlıyorum, başka bir şey hatırlamıyorum :D ama şu an bir belirti yok, yarin gidip saglık ocagına olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı