Tetanos aşısı acıtır mı?

Hayatımda en az 100 kere çeşitli sebeplerle vücuduma bir sağlık çalışanı tarafından iğne girmiştir. Sadece bir tanesinde söylendiği gibi hiçbir şey hissetmedim.
Acır ama öldürmez. Ayağını masaya vurduğunda daha fazla acıyor.

Yakın zamanda tetanos aşısı olcağım geçen sene ve ondan önceki sene sekizinci sınıflar ağlayarak çıkıyorlardı. Şimdi ben 8. sınıf oldum 2 Eylül'de tetanos olmaya gideceğim acıtır mı? Korkuyorum :(
Kolunu sıkarsan acır ama serbest bırakırsan bir şey olmaz. Okullar kapalı olduğu için koluna vuracak salak arkadaşın da olmayacağına göre bir sorun olmaz.

Yakın zamanda tetanos aşısı olcağım geçen sene ve ondan önceki sene sekizinci sınıflar ağlayarak çıkıyorlardı. Şimdi ben 8. sınıf oldum 2 Eylül'de tetanos olmaya gideceğim acıtır mı? Korkuyorum :(
Net bir cevap bulamadım sana açık ve net bir şekilde söyleyeyim. Aşı olurken kendini rahat bırak eğer kasarsan kendini acıtır. Kesinlikle korkma hiç acıtmıyor hatta hissetmiyorsun bile. Aşı olduktan 1 gün sonra hafif ağrımaya baslıyacak akşam gibi de şişmeye baslayacak. Biraz kendini halsiz hissedeceksin ama korkma çok ağrımıyor çürümüş gibi hissedersin ya arada morarir işte aynen öyle ağrıyor. Ağrı kesici içmeni tavsiye etmem zarar verir sen sadece dinlenmene bak.

Geri
Yukarı