Tetanoz aşısı neden yapılıyor?

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Arkadaşlar tetanoz aşısı tetanoz engellemek için mi yapılıyor, yoksa etkisini azaltmak için mi yapılıyor? Dün bacağımı bir tele çizdim. Küflü olup olmadığını hatırlamıyorum. Sabah bacağımda ki çiziği fark ettim. Baya kanatmış. Gördüğümden beri hafif bir ağrı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tetanoz aşısı tetanoz engellemek için mi yapılıyor, yoksa etkisini azaltmak için mi yapılıyor? Dün bacağımı bir tele çizdim. Küflü olup olmadığını hatırlamıyorum. Sabah bacağımda ki çiziği fark ettim. Baya kanatmış. Gördüğümden beri hafif bir ağrı var.
demir veya başka birşeyden bakteri kapma diye bi nevi koruyor işte önemli bir aşı 5 yılda bir yapılması öneriliyor.

Oksitlenmiş yani paslanmış demir gibi tepkimeye girmiş demirlerin vücuda verebileceği zararı engellemek için diye biliyorum.(Yanlış ise kusura bakmayın)

Yeni konular

Geri
Yukarı