Tetanoz aşısı olmak gerekir mi?

Arkadaşlar stadyumda gezerken halter vardı. Biraz paslıydı. Kaldıramadım elim halterin koyulduğu yerle halter arasına sıkıştı. Halter paslıydı fakat anında kanama olmadı. Birkaç dakika sonra acısı da dindi. Fotoğrafı bırakmayı deneyeceğim. Sizce aşı olmaya gerek var mı? Paslı yere kanadıktan sonra temas etmedi yara olduktan sonra bir süre kanamadı.

Dosya Ekleri

• IMG20211009170015.jpg
    IMG20211009170015.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 285
Arkadaşlar stadyumda gezerken halter vardı. Biraz paslıydı. Kaldıramadım elim halterin koyulduğu yerle halter arasına sıkıştı. Halter paslıydı fakat anında kanama olmadı. Birkaç dakika sonra acısı da dindi. Fotoğrafı bırakmayı deneyeceğim. Sizce aşı olmaya gerek var mı? Paslı yere kanadıktan sonra temas etmedi yara olduktan sonra bir süre kanamadı.
Git aşını ol dostum. Acımıyor.

Olun.

bildiğime göre aralıkla yapılıyor. Bugün olursanız eğer 3 gün sonra, 1 hafta ve 3 hafta sonra da aşı olmanız gerekiyordu galiba. Doktor net tarihleri söyler size.

Ben 2018 yılında çiviye bastım. Ama 1 tek doz aşı yaptı. Bir daha gitmeme gerek yoktu. Ama tabii siz haklısınız belki 2 dozda gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı