Tevrat ve Zebur'un PDF'i nereden bulunur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende okumayi dusunuyorum, ek olarak ben cevap vereyim. Cunku karsilastirma yapmak, mesela bir kissayi birkac kitaptan dogrulamak mi daha guvenilir kilar? Yoksa sadece bir kitaptan mi? Ek olarak farkliliklari da anlamak istiyor olabilir.

Ama şimdi ana kaynak zaten kuran değil mi İslam'ın.

Ama şimdi ana kaynak zaten Kuran değil mi İslam'ın?
3 tane semavi din var, hepsi farkli zamanlarda iniyor ve her dinin kutsal kitabi var. Islama gore ana kaynak Islam'dir, diger dinlere gore de ana kaynak kendi kitaplaridir. Bu dinden dine degisecektir.
Zebur ve Tevrat'a gözünüzü kırpmadan "DEĞİŞTİRİLMİŞ!" diyebiliyorsunuz da Kuran'ın değiştirilebilmesi ve çarpıtılabilmesi ihtimalini neden göz ardı ediyorsunuz?
Bu tarz cevap verecektim ama kavga cikacagini dusundugumden ve konu sapabileceginden dolayi bu tarz mesaj yazmadim.

Bu tarz cevap verecektim ama kavga cikacagini dusundugumden ve konu sapabileceginden dolayi bu tarz mesaj yazmadim.
Şu zamana kadar hep benzer bir tutum sergiledim fakat artık gerçekten umurumda değil. Konu sahibi ve konuyu onaylayan moderatörlerin umurunda değilse burada düzeni oturtmak bana düşmüyor. Ne olursa olsun. Zaten birçoğunun kafa jelibon dolu, anlayan anlıyor anlamayan da anlamasın bana ne?

Zebur ve Tevrat'a gözünüzü kırpmadan "DEĞİŞTİRİLMİŞ!" diyebiliyorsunuz da Kuran'ın değiştirilebilmesi ve çarpıtılabilmesi ihtimalini neden göz ardı ediyorsunuz?

Kuran ilk başta insablar tarafından ezberlenen kelimelerdi. Sonra kağıda döküldü. Uzun zaman sonra kağıtları toplatı kitap haline getirdiler.
İlk kitap bugün topkapı sarayında. Değişim konusu ise sayfa sayfa yazıldığı dönem Hz osmanın bazı sayfaları yaktırdığı rivayet edilir. :) ezberlemek sağlıklı bir yöntem değildir. insan unutur.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı