Teyzemin telefonuna +18 resimler gönderen virüs bulaştı

yukionii

Picopat
Daha fazla  
Teyzem Android telefon kullanıyor, sadece aktif olarak Facebook kullanıyor.
Nasıl yaptıysa virüs bulaştırmış, kadın 50 yaşında yani oturup yetişkin içerikli şeyler izlediğini falan sanmıyorum.
Sürekli bildirim geliyor, bildirimlerde +18 kadın resimleri ve bu gibi içerikler var. Ben gereksiz her şeyden bildirimleri kapatarak geçici çözüm buldum.
Sıfırlayamam bir sürü resmi var ve istemiyor gitmelerini. Android'de antivirüs, virüs bulaştıktan sonra etkili olmuyor diyorlar. Acaba kendim gereksiz dosyaları silerek kurtarabilir miyim bu virüsten telefonu?

kanka bence telefonuna Kaspersky'ın mobil antivürüsünü indir işe yaramazsa telefondaki resimleri bi bilgisayara atıp teli sıfırlayabilirsin bilg e virüs bulaşırsa diye kaspersky ın free antivürüsünü kurarsın zaten o halleder

Ozaman Chrome'nin verilerini temizleyin sorun çözülür.Uygulamanın üzerine basılı tuttuğunuzda ''i'' sembolü çıkacak ona doğru sürükleyin yada basın daha sonrasında zaten verileri temizle kısmını görürsünüz.
Düzenleme: Bu adımları yaptıgınızı söylemişsiniz ozaman yukarda önerdiğim adımları yapın.

Bildiğim kadarıyla bu virüs değil belli ki internette gezerken bir siteden bildirimleri açmış Chrome'nin verilerini silersen düzelecektir.
Ama internette gezinmeyi bilmiyor ki? Facebook girip çıkıyor sadece. :D
Kaspersky mi kurayım Eset mi? Bir de bildirimler gitti, kurmama gerek var mı? Sıkıntı çıkacaksa kurup temizleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı