Thanos haklı mı?

Daha fazla  
Bu konuda daha önce çok tartışıldı. Forumda da hiç konuşulmamış. Bari ben açayım bu konuyu dedim. Ben haklı olduğunu düşünüyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
Evet Thanos haklı. Dünyada bir denge kurulmak zorunda. Kurulacak denge için belirli aşamalardan geçmek gerekiyor, kimisini üzebilir ama dünya söz konusu olduğunda ailem bile önemsizdir.

Thanos karakteri üzerinden verilen bir mesaj var.
Ölüm, katliam, savaş konuları altından her türlü mesaj alınmaya açık bence.
Bana göre ise gerçek hayata vurursak insanlıkta ne kadar ölmesi gereken kişi varsa idam edilmeli mantığı mesajı veriliyor.

Bence haklı doğanın kanunu güçsüzün ölmesi benim çok istediğim bir şey değil tabii ki herkes yaşamayı hak eder ama doğanın kanunu o yüzden bize vahşice gelir ama doğaya göre normaldir.

Merak ettim hangi konuda?
Pardon , Thanos'un amacını açıklamamışım. Thanos isimli dostumuz evrendeki kaynakların artık yetmediğini , açlığın ve kıtlığın hüküm sürdüğünün farkında. Bu sorunu ise evrenin yarısının yok olması ile çözülebileceğini düşünüyor ve bu uğurda elinden geleni yapıyor.

Bence yaptığı şey doğru değil. Canlıların iyiliğini düşündüğü için sempatik geliyor olabilir. Ama bence kimse buna karar verebilecek bir iradeye sahip değil.
Gerçek hayatta da böyle düşünenler var. Thanos'tan öncesinden bahsediyorum. Konu aslında çok derin ve uzun. Şu videoda anlatmak istediklerimin bazılarına çok güzel değinmişler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu güçsüzün ölmesi değil, rastgele nüfusun yarısının ölmesi. @Ghazi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı