The Book of Boba Fett'in ilk 5 bölümünü nasıl buldunuz?

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
The Book of Boba Fett'in 5. bölümünü de geride bıraktık. Diziyi nasıl buldunuz? Ben 3. bölüm hariç diğer tüm bölümleri oldukça beğendim.

Bu bölümde Boba Fett'in yanına aldığı gençler Tatooine gezegeninin yapısına pek uymuyor ayrıca yanlarına aldığı sahne çok yüzeysel geçilmiş.
Ekran Görüntüsü (495).png

Ekran Görüntüsü (494).png

Küçük Anakin'in harikalar yarattığı N-1'lerden birini tekrar görmek ve Mando'nun yeni gemisi olması beni çok sevindirdi. Ayrıca test sürüşünü Gizli Tehlike filmindeki pod yarışı güzergahında yapması da hoş bir detaydı.

Dizinin açık ara en iyi bölümüydü bence. Henüz finali görmedik ama olsun :D

Mando'nun Dark Saber'i tam anlamıyla kullanamaması iyi bir detay olmuş bence. Mandalorian 2. Sezonda mızrağı kendisi üretmiş gibi kullanıyordu. Viszla klanından kalan son üyenin de kılıcı görünce ağzının suyu aktı resmen. Onun dışında yoldan sapmış olmasına rağmen ilkelerine bağlı kalması ve hala o yolda ilerlemesi de ayrı bir detaydı.

Ekstra olarak bence Mandalorian 3. sezonda Mandalore'a gidilecek, yolun tarifini aldı Armorer'dan. Grogu için yapılan şeyi hala merak ediyorum doğrusu, muhtemelen çamurboynuz klanı simgeli bir şey.

Gemiye diyecek bir şey yok zaten, ancak ben yine de Din'e uyacağını düşünmüyorum. Razor Crest veya Slave-1 gibi gemi daha uyumlu oluyor bence. Ekstra olarak diğer bölüm de Mandalorian ile ilgili olmazsa 3. sezonda net Grogu'yu göreceğiz, o zamana kadar bekletirler mi bilmiyorum.

Ayrıca böyle de bir görsel var:
20220126_221259.jpg

Dizi şu ana kadar güzel geldi, şimdi daha da iyiye gidiyor. Umarım finali "zort" olmaz.

Dizinin açık ara en iyi bölümüydü bence. Henüz finali görmedik ama olsun :D

Mando'nun Dark Saber'i tam anlamıyla kullanamaması iyi bir detay olmuş bence. Mandalorian 2. Sezonda mızrağı kendisi üretmiş gibi kullanıyordu. Viszla klanından kalan son üyenin de kılıcı görünce ağzının suyu aktı resmen. Onun dışında yoldan sapmış olmasına rağmen ilkelerine bağlı kalması ve hala o yolda ilerlemesi de ayrı bir detaydı.

Ekstra olarak bence Mandalorian 3. sezonda Mandalore'a gidilecek, yolun tarifini aldı Armorer'dan. Grogu için yapılan şeyi hala merak ediyorum doğrusu, muhtemelen çamurboynuz klanı simgeli bir şey.

Gemiye diyecek bir şey yok zaten, ancak ben yine de Din'e uyacağını düşünmüyorum. Razor Crest veya Slave-1 gibi gemi daha uyumlu oluyor bence. Ekstra olarak diğer bölüm de Mandalorian ile ilgili olmazsa 3. sezonda net Grogu'yu göreceğiz, o zamana kadar bekletirler mi bilmiyorum.

Ayrıca böyle de bir görsel var:
Eki Görüntüle 1283876

Dizi şu ana kadar güzel geldi, şimdi daha da iyiye gidiyor. Umarım finali "zort" olmaz.
Bence de o kısma oturması için yapmışlar, gördüğüm an benim de gözümde aynı görsel canlandı. 😂

Flashback sahneleri kısa tutulabilirdi. Neredeyse 2 tam bölüm boyunca Boba'nın bacta tankında flashback görmesini izledik.

Krrsantan'ı görmek güzeldi. Filoni ve Favreau'nun çizgi romanlara değer vermesi güzel. 6. bölümde Boba'nın tarafında Embo, Dengar gibi kelle avcılarını da görebiliriz.

İkinci bölümdeki Tusken hikayesi bu 5 bölümdeki en keyif veren kısımlardandı. Boba'nın Tusken'larla geçirdiği zaman ilgi çekiciydi ve Tusken lore'ını keşfetmemiz açısından önemliydi. Sadece değişik bir dilde konuşan ilkel insanlar değiller artık.

5. bölüm kitleyi ikiye böldü biraz. Herkes Din'in geleceğini biliyordu ama bir bölümün tamamen onun üzerinde olacağını tahmin eden kişi sayısı azdır. Zaten 7 bölüm var. Yine de aksiyonu dolu bir bölümdü ve Mandalorian 3. sezonunun başlangıcı olabilecek sahneleri burada gördük.

Great Purge flashbackleri güzeldi, KX-Droid'lerinin bu amaçla kullanıldığını bilmiyordum. Terminatör havası veren sahnelerdi.

Yeni Razor Crest'i Mando'nun temasına pek uymamasından dolayı sevmesem de ileride geminin değişeceğini düşünüyorum. Droid koltuğunun da tam Grogu'luk olduğu gerçeği değişmiyor tabii:D

6. bölümün yönetmen koltuğunda Filoni var. 5. bölümde görsel efektlerin artmasıyla diğer iki bölümün bütçesinin de diğerlerine nazaran yüksek olduğunu tahmin ediyorum. Umuyorum ki Mando'nun hikayesi The Mandalorian'ın 3. sezonuna saklanır da önümüzdeki bölüm tekrardan Tatooine'e odaklanırız.

Boba Fett'in sakinliğini ve flashback sahnelerinin fazlalığını biraz da Temeura Morrison'un yaşına bağlıyorum ama son iki bölümde daha çok aksiyon göreceğimizden şüphem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı