The Crew 2 optimizasyon sorunlu mu?

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Bugün oynama fırsatı buldum gerek 60 Hz üzeri desteklememesi gerek de FPS düşüşleri olsun oldukça olumsuz bir deneyim elde ettim. Aktif olarak oynayan arkadaşların da fikirlerini almak isterim. Özellikle %1 ve %0.1 değerleri yerlerde.

Şahsen 20 saat oynadıktan sonra bayık bir oyun olduğunu anlayıp bıraktım ve yerine Forza Horizon 4 aldım, onu oynuyorum. The Crew 2'nin optimizasyonu konusunu da şöyle ifade edeyim; R5 5600X, GTX 1660 Super ve 16 GB RAM ile anlık drop sorunu yaşıyordum. Daha doğru tabirle %0.1 değerlerinin düşük olduğunu gözlemlemiştim.

Bugün oynama fırsatı buldum gerek 60 Hz üzeri desteklememesi gerek de FPS düşüşleri olsun oldukça olumsuz bir deneyim elde ettim. Aktif olarak oynayan arkadaşların da fikirlerini almak isterim. Özellikle %1 ve %0.1 değerleri yerlerde.

İçerik olarak kesinlikle çok zevk veren kaliteli bir oyun fakat oyunun sunduğu grafikler ile senin aldığın FPS değerleri zerre tatmin etmiyor. Forza Horizon gibi değil çok daha rekabetçi bir oyun. Sorunuzun cevabı ise evet rezalet bir optimizasyonu var. HDD problemli diye düşünüp SSD'ye kurdum, işlemci yükselttim, Arka planda çalışan tüm gereksiz uygulamaları kapattım fakat nafile. O drop illaki girecek.

Sisteminizi yazarsanız daha iyi olacaktır. Ubisoft ise sorunlu olmayan oyunu yok ve sistem gereksinimlerine bakarsam baya yüksek istiyor.
Sistemsel bir sorundan ziyade genel fikirler için konuyu açmıştım. Sistemin i7 10750H ve 1660 Ti. Her şey yeterli ama drop ve bazı bölgelerde ekran kartı kullanımı düşüyor, sağa-sola' geriye bakınca dahi sabit 60 FPS 50-55 oluyor. Peformans anlamında gerçekten kötü.

Sistemsel bir sorundan ziyade genel fikirler için konuyu açmıştım. Sistemin i7 10750H ve 1660 Ti. Her şey yeterli ama drop ve bazı bölgelerde ekran kartı kullanımı düşüyor, sağa-sola' geriye bakınca dahi sabit 60 FPS 50-55 oluyor. Peformans anlamında gerçekten kötü.

Olsun dostum. Yani şimdi oyunun optimizasyonu hakkında yorum yapmadan önce sizin sisteminizi bilmemiz gerekiyor. Oyun kasıyor diyerek konu açan çoğu kişi genelde sistemlerinin yetmediğinin bilincinde olmuyorlar.

Destekleme olayını geçtim rezalet bir oyun, grafikleri gerçekçi güzel ama virajlarda arabaların fiziği sanki telefondan Asphalt oynuyormuş gibi kötü, NFS Heat de böyle kötü bir oyun.

Yarış oyunlarının şu anki lideri her anlamda Forza Horizon 4, hiç takılmayın bu konulara.

Fizik desen var,
Görsellik desen var,
Yollar muazzam,
Bir sürü araba var kişiselleştirme var,
Oyun modu dolu, Battle Royale modu var.

Bir yarış oyununun vereceği her şeyi veriyor.

The Crew 2 ve NFS Heat gibi kalitesiz yapımlarla vaktinizi de paranızı da çöpe atmayın.

Dipnot: The Crew 1, fizik anlamında Forza kadar iyi ama The Crew 2 berbat resmen bir downgrade oyunu...

Dipnot: Need for Speed Heat fizik anlamında berbat, grafik anlamında hiç tatminkar değil, Need for Speed Most Wanted oynayıp 10 kere razordan mustangini almış biri olarak konuşuyorum.
O oyunun grafiklerini geliştirip senaryoya yeni karakterler ekleselerdi şu an Forza Horizon'dan daha çok oynanırdı.

Eyyy EA Games + Ubisoft siz eski oyunlarınızı downgrade yapıp daha rezalet durumlara getirirken Microsoft hem Xbox hem PC için olağanüstü güzellikte oyun yapmış, biraz ibret alın.

Ek olarak 9. nesil Xbox kolu kablosuz olarak oyunda düzgün çalışmıyor, yani Xbox kolu olarak görmüyor kendimiz ayar yapmalıyız sanırım. Mecburen kablo ile oynadım. Bu da bir sorun sanırım, başka yaşayanlar vardır belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı